TJ Dálnice Speřice 0:2 (0:1) FC Velké Meziříčí

Rozhodčí: Vařacha Jan – Kříž Karel, Žaloudek Marek

Diváci: 325

Sestava Speřič: Moravec - Šíma, Honzárek, Fukan,(77. Vrána), Jančík, Cajz, (77.Jiřík), Eremiáš (46. Merunka), Vlček (C), Pech, (61.Zach), Soukup, (89. Dufek), Svoboda

Sestava FCVM: Lancman - Sysel, Žalud, Hron (C), Krejčí (90. Šimáček), Svoboda (77. Halcin), Jonáš, Šuta, Kokorský (90. Havlík), Císař, Malata Mir. (77. Raus)

Hodnocení trenéra Milana Volfa: Celý týden jsme se připravovali na soubojový zápas na úzkém hřišti, přesto měl soupeř v úvodu dvě rychlé, nebezpečné akce a nám trvalo, než jsme si zvykli na tempo a styl hry. Zhruba od desáté minuty jsme začali být lepší, fotbalovější a vypracovali jsme si jednu vyloženou šanci, když Radim Šuta vyslal skvělou přihrávkou do vyložené šance Josefa Jonáše, ale toho domácí brankář vychytal. Domácí hrozili z nákopů a rychlých, jednoduchých akcí, my jsme byli fotbalovější. Ke konci poločasu jsme si vypracovali několik nadějných šancí po křídelních akcích, ale finální fáze nám nevycházela, až chvilku před koncem poločasu konečně jeden centr, z levé strany, usměrnil hlavou do sítě Laďa Císař. Druhý poločas domácí přidali na jednoduchosti a důrazu, řekl bych, někdy až za hranicí únosnosti. Tlačili se dopředu za vyrovnáním a nám se naskytlo několik obrovských příležitostí vstřelit druhou branku, ale akce jsme špatně vyřešili. Naštěstí jeden závar zakončil Matěj Sysel krásnou křižnou střelou. Po druhé brance domácí ještě více riskovali, ale byli zbrklí a střely končily nad naší brankou. Přečkali jsme několik závarů a míče, které prošly, bezpečně zlikvidoval Michal Lancman. Černou kaňkou pro nás byla zbytečná druhá žlutá karta pro Laďu Císaře v závěru utkání, který tak nebude moci hrát proti Tasovicím. Konečně jsme byli spokojeni a důrazem, pohybem a dostupováním protihráčů. Kluci udělali vše pro úspěch týmu a podali zodpovědný, kolektivní výkon. Výborně uskákali soupeře při dlouhých nákopech. I když kluky fotbal hodně bolel, dočkali se zasloužené odměny. Takhle si představujeme, že se bojuje o záchranu.

V dalším utkání vyzveme Tasovice. Domácí duel 18. kola Divize je na programu v neděli 24.3.2024 od 10:15 hod na Tržišti.