Starší dorostenci porazili také Humpolec

V 19. kole jsme hráli s druhým celkem tabulky Humpolcem. K zápasu jsme nastoupili v kompletní sestavě. Hrálo se tradičně na umělé trávě za větrného počasí.

Na začátku utkání v 8. minutě se dostal do první nebezpečné akce Polanský, ale jeho střela směřovala do boční sítě. O čtyři minuty později dostal míč za obranu Pokorný, ale jeho lob přes brankáře Jíchu (mladší bratr Tomáše Jíchy) vykopl na poslední chvíli před brankovou čarou hostující obránce. Ve 14. minutě se dočkali slibné akce i hosté, když nebezpečný míč proletěl vápnem k Moravovi, ale ten míjel Jíchovu bránu. V 16. minutě Polanský přihrál Lázničkovi, který prostrčil míč mezi obránci uvolněnému Polanskému, a ten umístil nechytatelný míč k tyči, 1:0. Ve 23. minutě Ráček zahrál rohový kop do vápna, kde se míč propadl až na Bradáče, který pohotovou střelou zvýšil na 2:0. Ve 32. minutě Pokorný ztratil míč před vápnem hostů, následně založili hosté rychlý protiútok a Altova přihrávka mezi obránci našla Moravu, který dokázal překonat vybíhajícího Jíchu, 2:1.

Do druhého poločasu nemohl nastoupit Votoupal, kterého ještě čeká nedělní zápas za muže. V 53. minutě se musel vyznamenat domácí Jícha, který zneškodnil velmi nebezpečnou střelu. O dvě minuty později zkoušel dalekonosnou střelu Bradáč, ale jeho střela skončila těsně nad břevnem. V 60. minutě zahrávali hosté PVK, ale ostrou střelu musel Jícha vyrazit na roh. O několik minut později Ráček poslal do běhu Lišku, který v nadějné pozici nedokázal usměrnit míč na bránu. V 69. minutě Liška velmi dobře zapresoval krajního záložníka, a následně vybojoval míč a nahrál pod sebe Bradáčovi, který z první ze 40 metrů vystřelil a míč skončil za zády Jíchy. Byla to přímo ukázková střela z učebnice, 3:1. V 78. minutě po zahraném PVK Polanským se dostal k hlavičce Štefka, ale ten hlavičkoval vedle brány. V 84. minutě se dostal do samostatného brejku Pokorný, ale na něho si vyzrál Jícha.

Zápas jsme opět zvládli a dokázali jsme, že tento tým má velkou sílu. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, až na posledních 12 minut, kdy jsme soupeře nechali hrát. Ve druhém poločase to bylo z naší strany velmi nervózní, protože jsme se strachovali o výsledek. Po brance Bradáče jsme ožili a znovu hráli náš fotbal. Myslím si, že jsme opět zaslouženě vyhráli. Doufám, že na dobré výsledky navážeme příští týden v Blansku.