Hodnocení utkání mladších žáků U12


Mladší žáci FC Velké Meziříčí hrají soutěž SpSM. Co to znamená?

Celý název je Soutěž sportovních středisek mládeže, jedná se o nejvyšší žákovskou soutěž hranou v ČR. Je rozdělena do pěti skupin podle regionu. FC Velké Meziříčí hraje ve skupině SpSM Jih, tedy společně s týmy z jižní poloviny Moravy.
V kategorii mladších žáků se hraje souběžně na dvou polovinách hřiště v rozestavení 7+1. K utkání je tedy zapotřebí alespoň dvacet hráčů. Z tohoto i mnoha dalších důvodů FC Velké Meziříčí v žákovských kategoriích spolupracuje s týmem SK FŠ Třebíč.
Součastná situace u týmu U12 je taková, že kmenoví hráči FC VM hrají na jedné polovině a hráči příslušní pod SK FŠ Třebíč na polovině druhé. Hráči jsou takto rozděleni už v zápise o utkání, a to na hráče A a B. Zápas pak vypadá následovně. Na jedné polovině se střetnou týmy A-A a na druhé týmy B-B. Do druhého poločasu dojde ke změně, kdy se prohodí týmy hostí. Hrají proti sobě tedy dvojice A-B a B-A. Celkový výsledek utkání je součet všech čtyř zápasů.
Soutěž hrajeme povinně pod hlavičkou FC Velké Meziříčí, kdežto v nemistrovských soutěžích pod hlavičkou FC Velké Meziříčí – SK FŠ Třebíč.

SpSM 18. kolo: FC Velké Meziříčí : MSK Břeclav 17:5 (8:2)

Jednotlivé výsledky:
FC VM – SK FŠ Třebíč : MSK Břeclav 3:1 a 6:1
FC Velké Meziříčí : MSK Břeclav 5:1 a 3:2

V tomto zápase jsme chtěli navázat na výborné výkony z minulých utkání. Hlavním cílem do zápasu byla větší snaha o zakončení a jeho provedení. V tomto směru jsme měli v posledních utkáních rezervy.
V prvním poločase jsme tento cíl určitě splnili. Bohužel se ale vytratili ze hry jiné činnosti, a to především pohyb hráčů bez míče a po ztrátě míče "přepnutí" do obranné činnosti a snaha o co nejrychlejší zisk míče zpět.
Druhý poločas dopadl bohužel ještě hůř. Výkonnostně se z něj vymykají pouze brankové situace, které byly sehrány v pohybu a rychlosti. Jinak jsme z výše zmíněných činností neplnili takřka nic. Kluci se asi nechali po prvním poločase vývojem utkání uspokojit a mysleli si, že už jim soupeř neublíží. Na tohoto soupeře to sice stačilo, ale zápas hráčům ve směru výkonnostního zlepšení nedal vůbec nic. Z druhého poločasu si musíme vzít ponaučení, aby se nám takové výpadky příště nestávali.

střelci FC VM: 3x Doležal, 2x Kadlec, 2x Vokurka, a Malata Mirek. Dále hráli Pavlasová, Malata Marek, Bibr, Benda, Horák a Bačák.


SpSM 21. kolo: 1.SC Slovácko : FC Velké Meziříčí 18:4 (8:3)

Jednotlivé výsledky:
1.SC Slovácko : FC VM – SK FŠ Třebíč 6:0 a 8:1
1.SC Slovácko : FC Velké Meziříčí 2:3 a 2:0

Věděli jsme, že v utkání se Slováckem nás čeká velice kvalitní protivník. Hlavním cílem do zápasu proto byla činnost po ztátě míče, tedy co nejrychlejší přistoupení k hráčům a pomocí aktivního napadání co nejrychlejší zisk míče do svého držení.
Úvod prvního poločasu nebyl pravděpodobně kvůli respektu ze soupeře ideální, ale postupně se kluci otrkali a byli pro domácí rovnocenným soupeřem. Díky nasazení a bojovnosti na vrcholu svých sil jej dokázali dovést do vítězného konce.
Úvod druhého poločasu byl naopak jednaznačně v naší režii. Bohužel jsme doplatili na velmi špatnou koncovku, za což nás domácí potrestali. A dali nám tak lekci z produktivity.
Toto utkání patří jednoznačně mezi jedny z nejlepších, které tohle mužstvo sehrálo. Všichni si za něj zaslouží obrovskou pochvalu. Když budeme ke každému zápasu přistupovat takto, tak výkonnost tohoto týmu nadále poroste.

střelci FC VM: Doležal, Vokurka a Bačák. Dále hráli Pavlasová, Malata Marek, Malata Mirek, Kadlec, Bibr, Benda, Horák.SpSM 20. kolo: FC Velké Meziříčí : SK Han. Sl. Kroměříž 18:0 (6:0)

Jednotlivé výsledky:
FC VM – SK FŠ Třebíč : SK Han. Sl. Kroměříž 5:0 a 6:0
FC Velké Meziříčí : SK Han. Sl. Kroměříž 1:0 a 6:0

V utkání s Kroměříží jsme se chtěli především zaměřit na pohyb hráčů bez míče, což nám dělá v poslední době velké problémy.
Zápas byl ale nakonec úplně o něčem jiném. Soupeř byl jednoznačně jeden z nejslabších, proti kterým jsme v této soutěži hráli. Místy jsme si vytvářeli až drtivý tlak, na vlastní polovinu jsme hosty pouštěli jen vyjímečně, a to ještě většinou díky vlastním chybám. Dominanci v utkání jsme bohužel nebyli schopni vyjádřit brankově.
I přes střeleckou nemohoucnost kluci zaslouží pochvalu za přístup k zápasu a za plnění cílů, které jsme si před utkáním dali.

střelci FC VM: 4x Bačák, Doležal, Benda a Horák. Dále hráli Pavlasová, Vokurka, Kadlec, Bibr, Pavelec, Chalupa.SpSM 19. kolo: SK Líšeň : FC Velké Meziříčí 10:4 (4:1)

Jednotlivé výsledky:
SK Líšeň : FC VM – SK FŠ Třebíč 2:0 a 5:2
SK Líšeň : FC Velké Meziříčí 2:1 a 1:1

Úvodní zápas jsme hráli na umělé trávě v Líšni, za teploty blízké nule a velmi silného větru. Cílem do utkání tedy spíš bylo odehrát zápas a neonemocnět.
První poločas jsme určovali taktovku utkání my. Hráli jsme pro diváky velice pěkný a pohledný fotbal. Domácí byli nuceni pouze odkopávat. Bohužel jsme ale před brankou soupeře postrádali důraz a větší pohyb hráčů bez míče. Proto i přes dominanci v utkání jsme nabyli pro branku soupeře nijak nebezpeční. A po několika brejcích domácího týmu jsme nakonec prohráli.
Ve druhém poločase nám chyběl pohyb nejen před brankou, ale po celém hřišti. Navíc jsme vytvářeli veliké množství nevynucených chyb, což mělo za následek, že jsme se povětšinu utkání jen bránili.
Tento zápas klukům ukázal, že bez pohybu všech hráčů se opravdu hrát fotbal na vyšší úrovni nedá.

střelci FC VM: Vokurka a Malata Mirek. Dále hráli Pavlasová, Malata Marek, Bačák, Kadlec, Bibr, Benda, Horák, Doležal.


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1