Mladší dorostenci podlehli doma Humpolci

FC Velké Meziříčí – FK Humpolec 0:2 (0:0)

Velkomeziříčští hráči, sice za krásného a však větrného počasí, přivítali na umělé trávě soupeře, který byl o místo před nimi. V prvním poločase měli domácí mírně navrch. Je však nutné přiznat, že hlavně díky hře po větru. V úvodu nejprve Vokurka poslal propagační střelu na hostující bránu a následně v 6.min. Mužátko zakončil kombinační akci těsně nad. V 18.min. se ke slovu dostali i hosté, ale pozorný Bartošek v klidu chytá. Situací zavánějící brankou se diváci dočkali, až v samotném závěru. Nejprve hosté těsně minuli ze čtyřiceti metrů domácí branku, aby v zápětí Mužátko z dobře vypadající standartní situace o centimetry netrefil prostor mezi tyčemi. Asi největší šance domácích na vstřelení první branky přišla ve 40.min. Kdy Nevoral trefil z přímého kopu tyč a Mužátko z následné dorážky pouze brankáře.

Ve druhém poločase se karta obrátila. Domácí hrající proti silnému větru se jen stěží bránili náporu hostujících hráčů. První varování přišlo ve 44.min. Naštěstí střela z poza vápna, jen těsně minula pravou tyč. Ve 48.min. už však bylo zle. Dobře kopnutý přímý kop Filípka ještě před Bartoškem zaplaval a skončil v síti. V 59.min. domácí obrana neodvrátila dlouhý výkop hostujícího brankáře a Filípek v tváří tvář domácímu brankáři nezaváhal 0:2. Jedinou vážnější akci si velkomeziříčští hráči ve druhém poločase vypracovali po ose Mužátko, Novotný a Kurečka. Kdy posledně jmenovaný z hranice vápna jen těsně minul levou tyč. Po zbytek utkání si hosté s přehledem hlídali dvoubrankové vedení a po zásluze si domů odvážejí tři body za vítězství.