Velmez porazil v derby Vrchovinu

FC Velké Meziříčí - SFK Vrchovina 1:0 (0:0)

Další divizní utkání přineslo, za příjemného slunečného počasí a před početnou diváckou návštěvou, okresní derby. Hosté se představili důraznou hrou z vysunutým presinkem, domácí se snažili o kombinaci a křídelní hru. První šanci si připravili ve 4. min domácí hráči, když po průniku Jardy Dufka rozehrál rohový kop Miloš Netrda, ale jeho centr do vápna Honza Šimáček ani Zdeněk Mucha před hostující bránou netrefili. Soupeř se dostal do našeho pokutového území po dvou zbytečných ztrátách míčů, když první akci zastavil skluzem Petr Doucha a druhou důrazným odkopem Milan Souček. Byli to však hosté, kteří i nadále svým pohybem a vysunutým presinkem nutili domácí hráče k nakopávání dlouhých míčů, které svým důrazem, často na hranici pravidel dokázali získávat a přecházeli do rychlých protiútoků. V 11. min se po přihrávce od Kolaříka dostal ve vápně k zakončení Pavel Sodomka, ale jeho střela na zadní tyč minula bránu domácích. Ve 14. min se po přímém kopu a sérii tečí dostal míč k volnému Milanovi Součkovi, tomu však odskočil a golman Vítek jej zachytil. V 16. min se po centru do vápna a posunutí míče Romanem Invaldem dostal k zakončení Petr Sodomka, ale bránu také netrefil. V 19. min dlouhý centr na hranici vápna sklepl Pavel Simr na nabíhajícího Jardy Krejčího, jeho přízemní střela šla jen těsně vedle levé tyče brány golmana Vítka. Ve 23. min se dostal k zakončení Brabec, náš golman byl však pozorný. Ve 31. min rozehráli hosté přímý volný kop, nebezpečný centr do vápna opět zachytil Roman Invald. Ve 34. min se ve vápně objevil v nebezpečné pozici Rostislav Sodomka, přihrávku však nezpracoval. Ve 37. min vybojoval míč Pavel Simr, jeho zakončení z úhlu však postrádalo přesnost. Ve 43. min zahrozili hosté z rohového kopu, ale hlavička Dvořáčka šla nad. Když už se zdálo že se do konce poločasu nebude měnit skóre zápasu, podskočil náš Milan Souček dlouhý nákop a Skalník šel sám na naší bránu s jeho tvrdou střelou si však dobře vyběhnuvší Roman Invald poradil.

Ve druhém poločase přidali domácí hráči na důrazu v osobních soubojích a hra se vyrovnala. V 50. min se na hranici vápna dostal k zakončení Michal Bouček, ale jeho střela byla zblokována. V 53. min hledal Miloš Netrda ve vápně Pavla Simra, bohužel si nevšiml nabíhajícího Jardy Dufka a tak obrana hostů míč odklidila do bezpečí. V 63. našel dlouhý pas za naší obranou Chmelíka, ten však přihrávku nezpracoval. V 65. min se po rohovém kopu Miloše Netrdy trefil krásně hlavou Petr Doucha, bohužel jeho tečovaná hlavička skončila na tyči hostující brány. Potom se na hřišti začalo jiskřit, v 69. min po zbytečném skluzu a druhé žluté kartě odešel předčasně do kabin Honza Šimáček, za tři minuty ho následoval po faulu na pronikajícího Jardy Dufka hostující Follprecht. Na hřišti bylo k vidění hodně osobních soubojů a tak po ostřejších zákrocích uviděli ŽK i jiní účastníci zápasu. V 82. min vybojoval Zdeněk Mucha dva souboje, přistrčil míč do vápna na volného Jardy Dufka a ten místo zakončení našel na malém vápně Pavla Simra, pro kterého již nebylo problém dopravit míč do odkryté brány hostů 1:0. I když se hosté snažili v závěru utkání o vyrovnání, pozorná obrana, patřičné nasazení a důraz v osobních soubojích našich hráčů je již do nebezpečného zakončení nepustilo.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnes jsme byli svědkem velmi vyrovnaného souboje dvou týmů, když v prvním poločase byli lepší naší hosté, především díky svému důrazu, nasazení a velmi dobrému presinku. Ve druhé půli jsme přidali na důrazu a hru vyrovnali. Nakonec se k nám přiklonilo i to potřebné štěstí a po pěkné kombinaci jsme si připsali tři důležité body. Bylo to naše první vítězství v šestém derby tohoto ročníku a jsem za něj velmi rád.