Starší dorost v Blansku poprvé na jaře prohrál

FK Blansko - FC Velké Meziříčí 3:1 (0:1)

Utkání jsme odehráli poprvé na přírodní trávě. Bohužel kluci nemohli odtrénovat na přírodní trávě, díky špatnému počasí.
Na začátku prvního poločasu v 8. minutě se dostal do vážné šance Polanský, který z poza vápna střílel těsně vedle brány. O čtyři minuty později se osmělili i domácí, když se propadl na lajně Benda a Trávníček po získání míče střílel jen do náručí brankáře Jíchy. Ve 14. minutě zahrával PVK Pokorný, ale jeho střelu dokázal domácí brankář zlikvidovat. Ve 21. minutě Liška vyslal do brejku Polanského, který postupoval z půlky sám na brankáře, ale jeho tutovku dokázal bravurně zneškodnit brankář Němec. O dvě minuty později si znovu zopakoval samostatný únik Polanský, když ho tentokrát poslal do šance Ráček, ale jeho opět stoprocentní šanci zlikvidoval brankář Němec. Ve 25. minutě zkoušel dalekonosnou střelu domácí Keprt, ale s velkými problémy Jícha vyrazil míč na roh. Ve 29. minutě Polanský přihrával Bradáčovi, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována obráncem na roh. Ve 35. minutě Doucha střílel na bránu a domácí brankář vytěsnil míč na roh. Po zahraném rohu na krátko přihrával Bradáč Polanskému, a ten tvrdou střelou umístil míč k tyči a bylo to 0:1. V závěru poločasu se vyznamenal Jícha, kdy zneškodnil nebezpečnou střelu domácího Horáčka.

Do druhého poločasu jsme zůstali myšlenkami v kabině, protože jsme dostali v 52. minutě vyrovnávací gól na 1:1, kdy po autovém vhazování se propadl střed zálohy a útočník Michalík střílel k tyči. Kluci se pořádně nerozkoukali a dostali jsme další gól po nepokrytí hráče, kdy postupovali 3 domácí hráči proti naším dvěma obráncům a střelou z poza vápna se nemýlil Trávníček. V 59. minutě Láznička posunul míč mezi obránci na Bradáče, který ve stoprocentní šanci zkolaboval, nedokázal trefit úplně prázdnou bránu. V 66. minutě PVK Polanského zlikvidoval fantastickým zákrokem brankář Němec. V závěru zápasu byl v gólové šanci Pokorný, ale ten jako ostatní selhal. Soupeř hrozil z brejků, protože jsme otevřeli více hru. Tečku za smolným zápasem udělal v 88. minutě Buchta po propadnutí obrany.

Výsledek je pro nás hodně smolný, protože jsme mohli rozhodnout o vítězství v prvním poločase, ale nedokázali jsme vstřelit jasné góly. Ve druhém poločase jsme se nesoustředili na začátek a doplatili jsme na inkasované góly. Poté už bylo těžké se prosadit, protože soupeř hru zavřel. Zbytečně jsme ztratili všechny body. Příští týden hrajeme doma derby s Vrchovinou.