Starší dorost vstřelil Vrchovině pět branek

FC Velké Meziříčí - SFK Vrchovina 5:1 (3:1)

Utkání jsme odehráli opět na místní umělé trávě. Čekalo nás velké derby proti Vrchovině. K zápasu jsme nastoupili bez Štefky, který měl školní povinnosti.

Na začátku utkání udělal hrubou chybu Komínek, ale jeho zaváhání nedokázal zužitkovat Buřval. Ve 4. minutě Polanský přihrál do strany Bradáčovi, který si míč potáhl a následně přihrál do ulice Polanskému, který nekompromisní střelou pod břevno rozvlnil síť, 1:0. Neuběhli ani tři minuty a po propadnutí Pokorného a Komínka, dokázal jít sám na brankáře Jíchu Buřval, který střelou k tyči nedal Jíchovi šanci, 1:1. V 9. minutě Polanský vybojoval míč u lajny, následně přihrál Bradáčovi, který z prvé poslal míč pod sebe Lázničkovi, ale ten trefil jen stojícího brankáře. V 10. minutě Nápravník poslal dlouhý přetažený míč do vápna, kde nebyl žádný náš hráč, obránce bez žádného našeho tlaku hlavičkoval míč před vápno, kam si naběhl Polanský, který tvrdou střelou poslal míč do brány, 2:1. V 19. minutě zkoušel dalekonosnou střelu Bradáč, ale jeho střela skončila těsně nad břevnem. Ve 25. minutě dobrým napadáním vybojoval míč před hranicí vápna Liška, ale jeho střela letěla v dobré pozici vedle brány. Ve 30. minutě dokonal svůj již druhý hattrick na jaře Polanský, po krásném centru Douchy za obranu, když mu na vstřelení stačilo pouze třicet minut, 3:1. Ve 34. minutě mohl vstřelit další gól Polanský, ale jeho střela mířila nad břevno. Ve 41. minutě se po rohu dostal na hlavičku Doucha, ale míč skončil vedle brány.

Ve druhém poločase v 52. minutě se dostal do velké šance Polanský, který v hranici malého vápna upadl (bez většího kontaktu s hráčem) a poranil si koleno, následně musel okamžitě střídat a nahradil ho vpředu Krčál. Kluci začali od té doby bojovat za Polanského, když v 56. minutě orazítkoval jedovatou střelou Ráček břevno. V 63. minutě po dobrém zapresování Krčálem, získal míč Liška, který dokázal překonat vyběhlého brankáře, 4:1. V 70. minutě dokázal projít přes obránce Starý, ale jeho střela skončila naštěstí mimo bránu. V 73. minutě potáhl míč po lajně Bradáč, který poslal dlouhý míč do vápna, kde našel Ráčka, a ten střelou k tyči navýšil skóre, 5:1. O tři minuty později opět Bradáč poslal dlouhý míč do vápna, na který si tentokrát naběhl Liška, ale toho na poslední chvíli zlikvidoval brankář. V 89. minutě vstřelil gól Starý, ale pro jasný ofsajd rozhodčí gól neuznal.

Dnes jsme opět předvedli velmi dobrý výkon a vynahradili jsme si nešťastnou porážku v minulém kole proti Blansku. Černou kaňkou na tomto zápasu je zranění Polanského, který nešťastně došlápl a poranil si koleno, díky umělé trávě. Zaslouženě jsme tento zápas vyhráli a posunuli jsme se na 5. místo v tabulce.