Benfika dostala od Vrchovina tři branky

FC Velké Meziříčí - SFK Vrchovina 0:3 (0:2)

V derby proti Vrchovině jsem musel na poslední chvíli lepit sestavu. Bohužel pro zranění hráčů v A týmu jsem nemohl využít hráče do obrany, proto jsem musel povolat opět Netolického, který přerušil dočasně kariéru a na místo středního obránce se posunul Malec, který tento post nikdy nehrál, ale žádná varianta už nebyla. Hráli jsme na přírodní trávě.

Na začátku utkání v 5. minutě poslal po dlouhém rohu míč zpět do vápna hlavou Buchta na volného Polnického, který hlavou otevřel skóre, 0:1. Hosté byli nadále při chuti. Smetana potáhl míč, předložil jej na malé vápno Polnickému, jenž trestuhodně orazítkoval v gólové šanci břevno, když ho nedokázal pokrýt Maloušek. V 19. minutě jsme zahrozili i my, kdy po ose Vahila-Beran zakončoval druhý jmenovaný těsně nad břevno. Následně šel sám na brankáře Šustáček, ale Simandl jeho sólo vychytal. Klíčový okamžik přišel ve 27. minutě. Smetana znovu pláchl po čáře, přihrál pod sebe na Sodomku, který střelou k tyči zvýšil na 0:2. Vytáhlý Smetana mohl do přestávky završit svůj dobrý výkon gólem, ale jeho hlavička v síti neskončila. Snížit mohl krátce po něm Beran, hlavou ale vybíhajícího gólmana nepřehodil.

Ve druhém poločase mohl dát naději svému týmu Netolický, ale těsně minut pravou tyč. Následně PVK Lišky vychytal brankář Michálek, který mířící střelu do šibenice vytěsnil skvělým zákrokem na roh. V 70. minutě střílel Beran jako Netolický těsně vedle tyče. V 85. minutě Šustáček poslal dlouhý míč do vápna na Smetanu, který hlavou umístil míč k tyči, když nedokázal pomoci dozadu Liška, 0:3. V závěru posledního hvizdu střílel z poza vápna těsně nad břevno Vahila.

„Bohužel ani v tomto zápase proti Vrchovině jsme nedokázali navázat na dobré výkony. Soupeř měl oproti nám výškovou převahu a tu dokázal zužitkovat hned v 5. minutě po rohu. Soupeř byl mnohem aktivnější a při chuti. Náš výsledek ani neomlouvá nově postavená středová obrana, která si vedla v celku dobře. V zápase nám chyběla přesnost a mezihra. Vrchovina vyhrála zaslouženě a odvezla si tři body. My jsme hráli špatně," řekl po zápase hodně rozhněvaný trenér Libor Smejkal mladší.