Velmez padl v Pelhřimově


FK Pelhřimov - FC Velké Meziříčí 3:1 (3:1)

Lépe začalo utkání pro domácí, kteří se ujali vedení již v 1. min povedenou střelou Krtka. I v dalších minutách byli domácí přesnější v kombinaci i rychlejší v pohybu bez míče. Hosté hru postupně vyrovnali, ale nepřesnost finálních přihrávek nebezpečí pro domácí bránu nepřinesla. V 10. min to byl opět Krtek, který se dostal k zakončení, ale jeho pokus zblokoval Patrik Pokorný. V dalších minutách to byli hosté, kteří byli aktivnější a častěji se dostávali před domácí bránu, do nebezpečného zakončení se však nedostali. Ve 21. min rozehráli domácí přímý volný kop, centr vyboxoval Roman Invald k značce pokutového kopu, kde se do míče opřel nikým neatakovaný Benda a skákavou střelo k tyči zvýšil na 2:0. Ve 22. min rozehrál přímý kop Miloš Netrda, jeho centr našel Petra Douchu, ale jeho hlavička z malého vápna šla nad domácí bránu. Ve 24. min byl při zakončení ve vápně stažen domácím obráncem Pavel Simr, ale rozhodčí zákrok jako nedovolený neposoudil a zakončení našeho kanonýra nemělo potřebnou přesnost. Ve 26. min byl v průniku do vápna faulován Jarda Krejčí, ale rozhodčí opět nechal k překvapení levičky i mnohých diváků pokračovat ve hře. Ve 27. min se po ztrátě míče ve středu hřiště dostal k zakončení Niederle, ale bránu hostů netrefil. Ve 35. min se dostal k odvrácenému míči po centru Miloše Netrdy na hranici vápna Michal Bouček, ale jeho střela šla mimo bránu. Ve 39. min se po rohovém kopu na zadní tyč dostal k zakončení Čížek, ale jeho hlavička šla mimo. Ve 41. min se ve vápně uvolnil Eda Smejkal, našel volného Pavla Simra a ten snížil na 2:1. Když už se všichni chystali do šaten, fauloval zbytečně Zdeněk Mucha pronikajícího Bendu a Naniáš z pokutového kopu nedal Romanovi Invaldovi šanci 3:1.

Nástup do druhého poločasu opět vyšel domácím, kteří hned ve 46. min po centru do vápna, trefili Starým břevno hostující brány a dorážka Krtka šla vysoko nad. Ve 49. min se po rohovém kopu vyznamenal Roman Invald, který tečovaný míč pohotově vytlačil nad břevno své brány. V 57. min se za domácí obranou objevil Pavel Simr, ale vyběhnuvšího golmana Dvořáka neprostřelil a následná střela Petra Douchy šla nad domácí bránu. V 60. min se po kombinaci objevil ve vápně Starý, ale jeho pohotovou střelu Roman Invald vyrazil. V 64. min vyloučil rozhodčí našeho kapitána, který okomentoval zákrok domácího hráče. I když se hosté i dál snažili o změnu skóre, pozorná domácí obrana a početní výhoda je již do nebezpečného zakončení nepustili. A když si Roman Invald poradil se střelami Bendy a Krtka, skončilo utkání radostí domácích hráčů.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnes jsme sehráli smolné utkání. Rychlá branka přinesla nervozitu na naše kopačky, když už se zdálo, že dostáváme domácí pod tlak, přišlo zaváhání při bránění standardní akce a druhý gól domácích. Když se nám podařilo na konci poločasu snížit náskok individuální chyba našeho hráče poskytla domácím opět dvougólové vedení. Ve druhém poločase jsme se snažili o změnu skóre, nějaké šance jsme si vytvořili ale vyloučení naše snahy zastavilo.

muži A - MSD sk. D
23. kolo: FK Pelhřimov - FC Velké Meziříčí 3:1 (3:1)
střelci: 1. Krtek, 21. Benda, 44. Naniáš (pk) – 42. Simr
rozhodčí: Machát, Smékal, Nejedlý
sestavy:

FK Pelhřimov – Dvořák – Čížek, Naniáš, Starý (86. Duchan), Niederle, Homolka (46. Kmoch), Benda, Krtek, Klofáč, Vacek, Papež (89. Máca) na lavičce Moravec, trenéři Hruška, Kubík

FC VM – Invald – Mucha Z., Souček, Pokorný, Bouček – Dufek (81. Vyskočil), Doucha, Smejkal, Krejčí (81. Štefka), Netrda – Simr (79. Beran), na lavičce Simandl, trenéři Smejkal, Šimáček

karty:

ŽK:Krtek, Papež – Simr, Souček 2x
ČK: 65. Souček

diváků: 210


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI