Velmez remizoval v Polné


Slavoj TKZ Polná - FC VElké Meziříčí 1:1 (1:0)

Úvod utkání přinesl řadu nepřesností na obou stranách a tak se hrálo od vápna po vápno bez vážnější šance. Centr Přibyla v 6. min zachytil Roman Invald, střela Lovětinského šla v 9. min mimo bránu hostů, na druhé straně centry Miloše Netrdy a Jardy Dufka do vápna domácí obrana odvrátila. První nebezpečnější akce byla u domácích ve 22. min kdy Lovětinský vyslal přihrávku za naší obranu pro Přibyla, ten ji však nezachytil. A tak byli diváci svědkem mnoha osobních soubojů, které většinou vyzněly pro domácí hráče, i když některé zákroky volaly po karetním trestu. Většinu centrů do našeho vápna odvrátila naše stoperská dvojce, kde hlavně Petr Doucha sváděl vítězné souboje s útočníky domácích. Ve 26. min se dostal k zakončení z křídelního prostoru Adamec, bránu hostů však netrefil. Ve 32. min se domácím podařil rychlý útok po křídle, Urbánek obešel Michala Boučka a před bránou našel volného Kaplana, který měl lehký úkol dopravit míč do sítě hostů 1:0. Ve 34. min se dostal po špatném odkopu po zahraném rohu k míči Pražák, bránu však minul. Ve 37. min hlavičkoval v dobré pozici Kaplan vedle. Ve 41. min předvedl R. Caha likvidační zákrok na Jardu Dufka bez karetního trestu. A tak šli do kabin spokojenější domácí, když předvedli větší důraz v soubojích, dobře napadali rozehrávku soupeře a i díky nepřesnosti a zbrklosti ve finální přihrávce, hosty do brankové příležitosti nepustili.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s větším důrazem v osobních soubojích, víc presovali soupeře při rozehrávce a tak postupně převzali herní iniciativu. Byli to však domácí kteří zahrozili ve 48. min střelou Kaplana z 25-ti metrů, kterou Roman Invald neudržel, ale Petr Doucha odkopl míč do bezpečí. V 50. min po centru z půlky netrefil míč Adamec.V 52. se po přímém kopu Miloše Netrdy dostal k odvrácenému míči Jarda Dufek, ale jeho střela bránu domácích minula. V 53. min poslal pěknou přihrávku za obranu domácích Eda Smejkal, Jarda Krejčí však ani nevystřelil, ani nepřihrál nabíhajícím spoluhráčům a tak skončil míč v autu. V 54. min pronikl do vápna Přibyl, jeho průnik zastavil Petr Doucha odkopem na rohový kop. V 55. min fauloval Miloše Netrdy u lajny zezadu bez míče Adamec a byl rád jen za ŽK. V 63. min rozehrál Miloš Netrda přímý kop na Jardu Krejčího, ten odcentroval do vápna ale golman Skočdopole míč pře Pavlem Simrem poklidil do bezpečí. V 67. min vystřelil z hranice vápna Michal Bouček jen do náruče domácího golmana. V 71. min byli hosté za svou aktivitu odměněni, centr do vápna sklepl Honza Šimáček za sebe na nabíhajícího Jardu Krejčího, který míč trefil k tyči domácí brány 1:1. V 78. to byl opět Jarda Krejčí který vystřelil zpoza vápna mimo bránu Skočdopoleho. V 84. min zahrozili domácí, ale hlavička Adamce šla mimo bránu hostů. V 86. min se po dlouhém nákopu a hlavičce Honzi Šimáčka dostal k zakončení z úhlu Tlačbaba, ale jeho střela šla vedle brány Romana Invalda. A když hosté v závěru nezužitkovali přímý a rohový kop, skončilo utkání spravedlivou remízou, i když domácí lavička byla jiného názoru.

Vyjádření trenéra Smejkala: V dnešním utkání se naši hráči přesvědčili že bez bojovnosti, důrazu a pohybu bez míče se body získávají velmi těžko. V prvním poločase byli domácí důraznější, pohyblivější a do kabin odcházeli se zaslouženým vedením. Nám se podařilo ve druhém poločase zvýšit důraz v osobních soubojích, zlepšit presink a výsledkem bylo že jsme domácí začali přehrávat a zaslouženě vyrovnali. Vzhledem k průběhu utkání je dělba bodů spravedlivá. Za výkon ve druhém poločase bych chtěl všem našim hráčům poděkovat, velmi dobrý výkon dnes předvedl Petr Doucha.

muži A - MSD sk. D
19. kolo: Slavoj TKZ Polná - FC VElké Meziříčí 1:1 (1:0)
střelci: 33. Kaplan – 71. Krejčí
rozhodčí: Machát, Smékal, Nejedlý
sestavy:

TJ Slavoj Polná – Skočdopole, Bambula, Černý, Caha R., Pražák, Adamec (90. Caha J.), Kaplan, Urbánek, Oberreiter (82. Tlačbaba). Přibyl (69. Hron), Lovětinský, na střídačce Holub a Mundok, trenéři Kaplan, Hekerle, Skočdopole.

FC VM – Invald – Mucha Z., Doucha, Pokorný, Bouček – Dufek (78. Vyskočil), Šimáček, Smejkal (90. Beran), Krejčí (81. Štefka), Netrda – Simr na lavičce Simandl, trenéři Smejkal, Souček

karty:

diváků: 182

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI