Starší dorost nestačil na Pelhřimov

FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí 4:2 (1:1)

K dalšímu malému derby jsme odcestovali do Pelhřimova, bohužel bez Jíchy, Lázničky, Štefky a Polanského, kteří marodí.

Hned na začátku utkání v první minutě poslal Bradáč dalekonosnou střelu na bránu, ale brankář konečky prstů vyrazil míč na břevno. Ve 4. minutě se na lajně propadl trestuhodně Benda, který nereagoval na míč, toho využil Mádl a poslal míč do vápna na Ryšavého, který osamocen poslal míč hlavou do sítě, 1:0. Podle lidí, kteří stáli u této akce, tak mi osobně po zápase tvrdili, že míč byl v zámezí (Mádlův míč). Tvrdili mi to i domácí fanoušci!!! Bohužel jsme tak obdrželi neplatný gól po špatném rozhodnutí Jakuba Rosického. Kluky tato inkasovaná branka nepoložila na kolena, ale naopak v 10. minutě po zahraném rohu si na míč naběhl Votoupal, který hlavou umístil míč pod břevno, 1:1. O dvě minuty později vyzkoušel Hák pohotovou střelou Řeháčka, ale ten reflexním zákrokem vyrazil míč mimo bránu. V 18. minutě se propadl na lajně Pokorný, ale únik Ryšavého zlikvidoval na roh Řeháček. Ve 28. minutě dostal míč dopředu Liška, který okamžitě poslal míč do běhu Ráčkovi, ale toho pro ofsajd zastavil na lajně Pavel Rosický. Opět nás pomezní poškodil, protože v momentě přihrávky Ráček ani Komínek nebyli v ofsajdu. Koukal jsem se na tuto akci přímo v lajně i s pomezním, tak proto toto gesto nechápu!!!

Na začátku druhého poločasu musel pro lehké zranění odstoupit Doucha, kterého nahradil Nápravník. V 55. minutě PVK zahraný Pokorným, vyrazil brankář před sebe na Ráčka, ale ten z ostrého úhlu minul prázdnou bránu. V 68. minutě Brada poslal dlouhý míč za obranu, následně vystoupil na míč Voneš, ale ten skluzem promáchl míč, čehož využil Šafařík, a následnou akci dokázal potrestat Obranec, 2:1. Neuběhla ani minuta a dokázali jsme vyrovnat, kdy Pokorný poslal do strany dlouhý míč na Bártu, který z prvé poslal míč do malého vápna, kde se míč propadl ke Krčálovi, a ten nedal brankáři šanci, 2:2. V 74. minutě Ráček zkusil vystřelit před hranicí vápna, ale míč skončil jen v náručích brankáře. V 81. minutě Voneš nepochopitelně fauloval před hranicí vápna domácího hráče, následně zahrávali domácí PVK, ale naši nedokázali reagovat na ostrý míč letící do malého vápna, na kterou si naběhl Ryšavý a střelou k tyči nedal Řeháčkovi šanci, 3:2. V 85. minutě Nápravník nedokázal ve vápně odkopnout míč ve velkém tlaku pryč a toho využil Obranec, který přetlačil Nápravníka a poslal míč do brány, 4:2. V závěru utkání zneškodnil nebezpečný míč Řeháček na roh.

Zápasu by slušela jednoznačně remíza, ale bohužel je to fotbal. Na dnešním výsledku měli po dlouhé době velký podíl pánové rozhodčí na lajnách, kteří nám uznali neplatný gól a vzali nám možnost vstřelit důležitý gól. Mrzí mě, že jsme výsledek 2:2 neudrželi až do konce.