Benfika vyhrála v Rantířově

Ježek Rantířov – FC Velké Meziříčí B 1:4 (1:2)

K utkání jsme odjížděli bohužel bez brankáře, protože Jícha a Invald byli zranění a Simandl měl studijní povinnosti. Do brány se musel tedy postavit poprvé v životě Lukáš Liška, který hraje v záloze nebo v útoku. Na poslední chvíli nám jeli pomoct E. Smejkal a Souček. Hráli jsme na hodně mokrém terénu.

Na začátku utkání ve druhé minutě zkoušel střílet na bránu Beran, ale s jeho střelou si dokázal poradit domácí brankář. V 7. minutě se vyznamenal velmi dobrým zákrokem brankář Liška, kdy vyrazil nebezpečný míč letící k tyči na roh. V 10. minutě Smejkal vyslal do samostatného úniku Vyskočila, který se snažil obejít vyběhlého brankáře Roudenského, ale ten ho za cenu faulu okamžitě zastavil. Vyskočil mohl střílet do prázdné brány, ale za cenu červené karty byl brankář poslán do sprch. Od té doby měli domácí před námi velký respekt a drželi se spíše na vlastní polovině. V 19. minutě prošel středem hřiště Souček, ale jeho tvrdou střelu zlikvidoval domácí brankář. Ve 22. minutě Vyskočil poslal do vápna ostrý míč, na který si naběhl Beran, ale ten z první v jasné gólové šanci zklamal, když ho perfektním zákrokem zlikvidoval brankář, a k následnému odraženému míči se dostal Vítek, ale jako Beran nedokázal usměrnit míč do brány. Ve 25. minutě Liška musel vyběhnout na letící míč, který kopl do autu. Domácí rychle rozehráli autové vhazování, ale na poslední chvíli Bouček fauloval domácího Vacka a PVK zahrával Kavka, který umístil tvrdou střelu pod břevno, 1:0. Ve 30. minutě se individuálně uvolnil Vyskočil, který zatáhl míč na střed hřiště a křižnou střelou umístil míč k tyči, 1:1. O dvě minuty později poslal Živný dlouhý míč do vápna na domácího útočníka, a ten hlavou poslal míč na bránu, ale na správném místě stál Liška. Ve 42. minutě Kubík šel sám na brankáře Lišku, kterému udělal kliku, ale ve stoprocentním gólu selhal, když orazítkoval jen břevno. Ve 43. minutě po zahraném rohu na krátko Vyskočil-Smejkal, poslal druhý jmenovaný míč do vápna na Vítka, který hlavou zavěsil míč do brány, 1:2. Během prvního poločasu jsme posílali několik centrů do malého vápna, ale bohužel nikdo na ně nedokázal zareagovat.

Na začátku druhého poločasu Vahila poslal krásný míč mezi obránci Smejkalovi, ale ten tváří v tvář brankáři, nedokázal vstřelit v dobré pozici gól. V 50. minutě Maloušek prošel přes záložníka, následně poslal do kolmice Vahilu, ale tomu ve finální části chyběla přesnost. V 56. minutě Vítkova střela orazítkoval vrchní část břevna. O minutu později Vahila poslal do samostatného úniku Malouška, ale ten v jasné gólové šanci naprosto selhal. V 71. minutě Vahila poslal do vápna krásný centr, ale Vítek ve výskoku poslal míč hlavou vedle brány. Za půl minuty se dostal do dobré šance Vyskočil, ale k jeho brance chyběly milimetry. V 73. minutě na zahraný rohový kop si naběhl Souček, který dostal míč po velkém důrazu do brány, 1:3. V 77. minutě střílel na bránu Vítek, ale jeho mířící střela k tyči byla na poslední chvíli zblokována obráncem na roh. V 82. minutě Beran zatáhl míč do vápna a těsně před vybíhajícím brankářem poslal míč vedle sebe Vyskočilovi, který skluzem dopravil míč do brány, 1:4. V závěru jsme soupeře zmáčkli a hráli jsme spíše tréninkové bago, protože se soupeř držel ve vlastním vápně.

„Před zápasem jsem byl hodně nervózní, protože nám chytal hráč z pole, který velmi dobře četl hru. V dnešním zápase jsme podali po třech zápasech velmi kvalitní výkon. Velmi mile mě překvapil Vahila, který hrál na netradiční pravé záloze a předvedl perfektní výkon. Dobře jsme kombinovali, doplňovali útok a byli jsme po celý zápas v pohybu. Všem hráčům chci poděkovat, že zvládli důležitý zápas i po herní stránce. V tomto zápase bych chtěl ještě vyzdvihnout i hráče Edu Smejkala, který dělal ve středu hřiště velký průvan a hlavně dal hře rozum.," řekl po zápase velmi šťastný trenér Libor Smejkal mladší.