Z hřiště nováčka nedovezl Velmez ani bod


SK Bystřice nad Pernštejnem - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)

V sobotu na půdě nováčka z Bystřice nad Pernštejnem vstoupil náš tým do nového ročníku fotbalové divize D. Od úvodních minut jsme byli svědky svižné hry se šancemi na obou stranách.

Již v 1. min hlavičkoval Prášil do rukou golmana Invalda. Ve 3. min po centru Zdeňka Muchy zachytil míč domácí Trávníček před nabíhajícím Pavlem Simrem. V 8. min pronikl do vápna Petr Kučera z brankové čary nahrál na nabíhajícího Miloše Netrdu, ale ten bohužel domácí bránu těsně minul. Ve 12. min střílel pohotově Krošlák, ale s jeho nepovedenou střelou neměl Roman Invald problémy. Ve 13. min se za obranu domácích dostal Petr Kučera, ale zaváhal a jeho střelu stačili domácí zblokovat. Ve 14. min vystřelil z 20- ti metrů Jan Šimáček, ale míč směřující do horního rohu brány vytáhl golman Trávníček na rohový kop. Po té se osmělili i domácí, ale sérii rohových kopů mezi 16. – 18. min naše obrana odvrátila do bezpečí. V 19. min poslal Eda Smejkal do vápna Pavla Simra, ale ten golmana Trávníčka neprostřelil a následná dorážka skončila na břevně domácí brány. Ve 25. min jsme zahrávali přímý kop, Miloš Netrda přihrál Honzovi Šimáčkovi, ten z první přiklepl Edovi Smejkalovi, ale ten z prostoru pokutového kopu domácí bránu přestřelil. Neproměnění čtyř vyložených gólových šancí náš tým rozhodilo a do hry se dostali opět domácí. Ve 26. min se dostal za naší obranu Prášil, ale Milan Souček přesným skluzem šanci domácích zmařil. Ve 29. min se po kombinaci dostal k zakončení Holý, ale Roman Invald byl pozorný. Ve 34. min dlouhý centr na Prášila zachytil Milan Souček. Ve 35. min se dostal k zakončení z úhlu Pavle Simr, domácí golman vytáhl míč na rohový kop. Ve 38. min se dostal do vápna agilní Prášil, ale jeho pokus zablokoval Honza Šimáček. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním protrhnout střeleckou smůlu z prvního poločasu. Bohužel naši hráči se již hůře pohybovali a tak jsme byli svědky spíše boje o střed hřiště s hodně nakopávanými míči. Tento styl více vyhovoval domácím. Ve 49. min zůstal po souboji v pokutovém území ležet Lukáš Berka, ale rozhodčí zákrok domácí obrany jako nedovolený neposoudil. V 51. min zahrávali domácí přímý kop, nebezpečný centr odvrátil Honza Šimáček. V 61. min se dostal do rychlého útoku Petr Kučera, místo vniknutí do vápna, hledal přihrávkou Pavla Simra, ale trefil jen nohu domácího obránce. V 66. min nabíhal na centr Prášil, ale Roman Invald byl opět pozorný. V 71. min došlo k závaru před naší brankou, náš obránce nešťastně vykopl míč z rukou Romana Invalda, ten se dostal za velké vápno a tam ho přesně trefil nikým neatakovaný Padrtka 1:0. Tento nešťastný okamžik naše hráče rozhodil, čehož domácí využili a v 75. min po centru, který prošel vápnem, prostřelil našeho golmana Illek 2:0. I když se naši hráči snažili o změnu skóre, nadšeně hrající domácí hráči nás již do nebezpečného zakončení nepustili a byli to oni kteří Chocholáčem a Zbytovským ohrozili naší bránu. Domácí si za výkon ve druhém poločase připsali divizní vítězství a naši hráči se přesvědčili, že dobře odehraný poločas k bodovému zisku nestačí.

Vyjádření trenéra Marušky: Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů, když v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem a neproměnili jsme námi vytvořené gólové příležitosti. Hráli jsme aktivně, dobře napadli soupeře, dokázali soupeře kombinací přečíslit a naší hráči chtěli hrát. Tohle všechno však již ve druhém poločase nebyli schopni plnit nebo nechtěli a začali se schovávat. Velmi mně mrzí že se na hřišti nenašel nikdo, kdo by svým výkonem ve druhém poločase dokázal ostatní strhnout. Za výkon ve druhém poločase jsme si bodovat nezasloužili a těžko bychom s takovým přístupem uspěli i v nižších soutěžích.

Video z utkání

muži A - MSD sk. D
1. kolo: SK Bystřice nad Pernštejnem - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)
střelci: 71. Padrtka, 76. Illek
rozhodčí: Kondler, Svoboda, Vedral
sestavy: Bystřice – Trávníček – Chocholáč, Holý (85. Karásek), Vícha, Mitáš, Krošlák (59. Sklenář), Hrubeš, Zbytovský, Padrtka, Prášil, Illek (90. Cacek), na lavičce Veselý, Buchta, Novotný
FC VM – Invald – Mucha Z., Souček, Pokorný, Krejčí – Berka (80. Dufek), Šimáček, Smejkal, Netrda – Simr, Kučera (71. Vítek), na lavičce Dohnal, Polák
karty: Mitáš, Hrubeš – Krejčí, Smejkal, Kučera
diváků:

350


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1