Velmez vstřelil Bohunicím tři branky

Tatran Brno Bohunice - FC Velké Meziříčí 0:3 (0:2)

V sobotu zajížděl náš tým již ke čtvrtému venkovnímu zápasu za sebou. Z předešlých utkání jsme získali pouze bod, takže tým odjížděl konečně s přáním bodovat na plno. Zápasu předcházel déšť, takže hřiště bylo řádně zkropené. Navíc se obnovilo zranění brankáři Invaldovi a zranil se i druhý golman Simandl, proto nastoupil do branky dorostenec Tomáš Jícha, který nezklamal.

První půlku jsme začali jak ze říše snů, kdy po pěkné samostatné akci v první minutě otevřel skóre Jarda Krejčí, který svůj průnik středem hřiště zakončil pěknou střelou k tyči golmana Grubra. Tento gól náš tým řádně povzbudil a převzal otěže zápasu. V 7 minutě poslal krásný křižný centr za obranu Netrda a dobře nabíhající Dufek překopl branku domácích. Byla to gólovka. Ve 13 minutě se prosadil ve vápně náš střelec Simr, finální přihrávku nasměroval na Boučka, ale s jeho jedovkou si Gruber poradil. V 17 minutě přišla první šance domácích po rohovém kopu, ale mucha naštěstí odhlavičkoval míč před nabíhajícícm píškem do autu. V 18 minutě poslal pěkný centr za obrnu domácích Mucha, ale Smejkal tutovku spálil střelou nad branku. Ve 23 minutě poslal ostrý centr do vápna aktívní Netrda, ale míč jen proletěl celým vápnem. 24 minuta krásná stela Krejčího byla na poslední chvíli zblokována na RK. 26.minuta centr Netrdy na Dufka a ten křižně na Simra a následná Simrova střela do prázdné branky opět zblokována Kašparem na RK. Ve 32 minutě vyslal z 35 m krásnou střelu Dufek, ale míč jen těsně lízl spojnici branky. Ve 35 minutě po rohu domácích, následný odražený míč letěl z kopačky Damborského těsně vedle pravé tyčky Jíchovi branky. 39 minutě PK zahrávaný Dufkem proletěl bez teče celým brankovištěm domácích. Ve 41 minutě se zaskvěl dobrým obraným zákrokem Pokorný, kterému pomohl ještě dobře vyběhnuvší brankář Jícha. Zlikvidovali tak rychlý brejk domácího útočníka. Náš velký tlak z prvního poločasu vygradoval ve 44 minutě kdy po kombinaci Krejčího ze Smejkalem přišel pas na Dufka a ten se po brejku nemýlil (0-2). Za tohoto stavu se šlo našemu týmu v poločase radostně do kabin.

Druhý poločas byl věrnou kopii toho prvního. Kluci zápas nepodcenili a šli do něj s cílem vyhrát a přidat ještě nějaký gól. 51 minuta pěkný centr do našeho vápna, ale hlavičku Píška jícha zlikvidoval. V 67 minutě musel střídat pro zranění Krejčí, ale výborně ho nahradil střídající Vyskočil. V 70 minutě poslal do vápna učebnicový střílený centr Mucha na Simra, ale Grůber našeho kanonýrka zázračně vychytal. V 71 minutě zahrál přetažený rohový kop Netrda a naběhnuvší Šimáček nedal jinak dobře chytajícímu Gruberovi šanci (0-3) V tomto momentě byl zápas rozhodnutý. V 86 minutě připravil gólovku střídajícímu Beranovi Simr, ale Vlasta nezpracoval dobře míč. V 88 minutě šla nebezpečná hlavička domácích nad branku Jíchy.

Vyjádření trenéra Smejkala : Opět jsme do zápasu nastupovali z dvěma změnami v zákl. sestavě. Dnes musím kluky pochválit, že po dlouhé době dodrželi takřka všechny taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Využili jsme naše krajní záložníky, dodali důraz do osobních soubojů, vyvarovali se individ. chyb a přidali střelbu. Konečně přinesla ovoce i dobrá práce v bloku a následný přes, což dělalo domácímu týmu největší potíže. Myslím si, že zápas jsme vyhráli zcela zaslouženě.