Benfika opět padla na domácím hřišti

FC Velké Meziříčí B - FC Rapotice 1:4 (0:2)

Utkání jsme hráli na přírodní trávě proti celku Rapotic, kteří jako my bojují o záchranu. Do dnešního zápasu nám šli pomoct Dufek a Šimáček.

Na začátku poločasu se dostal do nebezpečné šance Chládek, ale ten střílel těsně nad břevno. Rapotice se mohly radovat hned ve 4. minutě utkání, kdy po dlouhém míči do vápna si vlétl Stér mezi Halámka a Jíchu, kteří se nedomluvili na míči a Stér rozvlnil nekompromisní střelou síť. O dvě minuty později Vyskočil potáhl míč po lajně, a následně poslal míč do vápna na Lišku, který nedokázal míč usměrnit do brány. V 15. minutě Dufek prošel vápnem přes tři obránce, ale následně před brankářem nedokázal dopravit míč do brány, ale jen trefil brankáře T. Laše. O šest minut později Bouček poslal křižný pas za obranu na Dufka, který šel sám na brankáře, ale těsně před brankářem střílel jen do boční sítě. Ve 25. minutě zněla tradiční fotbalová věta ,, nedáš, dostaneš´´, kdy po chybě obrany se míč dostal k Stérovi, který nečekaně ligovou střelou z 25 metrů střílel na vzdálenější tyč, a bylo to 0:2. V závěru poločasu se vyznamenal Jícha, který vyrazil nebezpečnou střelu Martina Laše na roh.

Na začátku druhého poločasu střílel Dufek těsně nad šibenici. V 50. minutě zachytil míč Šimáček, ale v dobré pozici střílel mimo bránu. V 59. minutě po zahraném PVK se dostal míč k Chládkovi, ale jeho hlavičku dokázal zlikvidovat na roh Jícha. O dvě minuty později si potáhl míč po lajně Vyskočil, a následně poslal dlouhý míč na zadní tyč Malouškovi, který posunul míč hlavou do vápna, ale pohotově R. Outrata těsně před brankovou čarou míč odvrátil na roh. V 63. minutě po zahraném PVK do vápna vyboxoval míč nešťastně Jícha na volného Šice, který bez problému umístil míč do prázdné brány. V 70. minutě se dostal do slibné šance Dufek, ale jeho finální střela byla na poslední chvíli zblokována. O minutu později Beran zahrával PVK do vápna na Malouška, ale ten hlavičkoval těsně vedle tyče. V 72. minutě získal ve středu hřiště míč střídající Vahila, který následně poslal míč do běhu Vyskočilovi, který si míč před obráncem zasekl a poslal nechytatelně k tyči. Tento gól nás nakopl a snažili jsme se o vyrovnání. V 75. minutě Bouček poslal dlouhý míč do vápna na Vítka, který dokázal překonat brankáře, ale z brankové čáry dokázal míč vykopnout obránce Milan Laš. V 80. minutě dostal míč do pohybu Vahila, který dokázal obejít vybíhajícího brankáře T. Laše, který ho na posledních chvíli srazil skluzem. T. Laš měl dostat jednoznačně červenou kartu, ale sudí byl milosrdný a dostal jen v uvozovkách žlutou kartu. V 85. minutě po chybě obrany získal míč P. Outrata, který střelou do prostředka brány, udělal tečku za smolným naším zápasem.

„Opět jsme inkasovali úplně zbytečný gól na začátku utkání a pak se nám hrálo hůře. Soupeř hrál velmi aktivně a důrazně. Rapotice těžili z dlouhých nákopů na naši středovou obranu, kdy útočníci tečovali míče na připravené hráče. V tomto zápase nám chybělo větší štěstí a více pohybu. Hráči nevyužívali krajní záložníky a spíše jsme volili špatné provedení. Dnes nám nevycházela finální přihrávka a střelba," řekl po zápase velmi smutně trenér Libor Smejkal mladší.