Benfika má za sebou přestřelku na hřišti Křoví

Sokol Křoví – FC Velké Meziříčí B 4:4 (1:2)

Dohrávku 16. kola jsme hráli ve Křoví netradičně v úterý. K tomuto utkání nám jeli pomoct Souček a E. Smejkal. Díky naší nelichotivé pozici jsme museli v tomto zápase bodovat naplno.

Na začátku utkání ve 3. minutě Kováč zkoušel z půlky střílet na vyběhlého brankáře Jíchu, ale ten s velkými problémy vyrazil míč nad břevno. O minutu později poslal Šustáček dlouhý míč za obranu, kam si naběhl Kalina, ale toho z ostrého úhlu zlikvidoval Jícha. V 6. minutě Smejkal zkoušel ze střední vzdálenosti brankáře Sáru, ale ten stál na správném místě. O dvě minuty později po krásné akci Smejkal-Bouček, střílel druhý jmenovaný jen do náručí brankáře z pozice velkého vápna. Do další nebezpečné akce se dostali domácí, ale M. Němec nedokázal trefit ve velmi nebezpečné pozici bránu. Ve 14. minutě Vyskočil zatáhl z lajny míč do středu hřiště, následně vyslal kolmicí do běhu Vahilu, který z úhlu poslal míč na zadní tyč a bylo to 0:1. Ve 23. minutě Liška poslal krásný křižný míč za obranu na nabíhajícího obránce Malouška, který si míč zpracoval, a následně poslal dlouhý vzdušný míč na Vahilu, který míč bez problému dopravil do brány, 0:2. O tři minuty později mohli snížit domácí, když L. Němce dokázal obejít brankáře Jíchu, ale L. Němec z velmi ostrého úhlu netrefil bránu. Ve 31. minutě po propadnutí naší obrany zachytil míč opět L. Němec, ale nedokázal vyzrát na Jíchu, když opět netrefil bránu. Ve 36. minutě Šustáček poslal dlouhý míč za naší obranu, kam si naběhl Karaffa, ale toho v gólové šanci vychytal Jícha. Ve 38. minutě Smejkal poslal nádherný centr mezi obránce na Vyskočila, který si míč zpracoval a poslal na bránu, ale brankář Sára famózním zákrokem míč vytáhl na roh. O minutu později Liška poslal dlouhý míč na zadní tyč, kde stál osamocený Vítek, ale ten ve stoprocentní šanci, poslal míč hlavou vedle brány. Ve 42. minutě Vítek zbytečně ztratil míč na půlce domácích, následně domácí založili rychlý protiútok, kdy Pekárek poslal tradičně dlouhý míč za obranu a L. Němec vstřelil gól, 1:2. Ve 44. minutě vystřelil Vítek z poza vápna k tyči, ale brankář Sára míč chytil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, když v 50. minutě Kozuň poslal dlouhý míč do vápna na Vyskočila, ale ten v dobré pozici zakončoval z prvé nad bránu. V 53. minutě střílel z 25 metrů Karaffa na bránu, ale těsně před Jíchou míč skočil, a následně skončil za zády v bráně, 2:2. V 55. minutě Smejkal zbytečně ztratil míč na půlicí čáře, míč mu odebral Kalina, který přihrál Karaffovi, a ten ze střední vzdálenosti vystřelil do prostředka na Jíchu, ale míč tak nešťastně zaplaval, že skončil v bráně, 3:2. V 56. minutě zahrál ve vápně Hamřík rukou a pan sudí Šimák nařídil penaltu, na kterou se postavil Liška, který ji bez větších problému proměnil, 3:3. V 59. minutě Šustáček poslal PVK z půlky do vápna na M. Němce, který míč sklepl před sebe na naprosto neobsazeného Karaffu, který míč dopravil k tyči, 4:3. O tři minuty později se dostal do naprosto tutové šance Vahila, ale bohužel ho brankář Sára vychytal. V 67. minutě Maloušek centroval do vápna, ale míč tečoval domácí obránce k Liškovi, který uklidil míč k tyči, 4:4. V 70. minutě Vyskočil poslal míč po rohu do vápna na Smejkala, ale ten hlavou míč poslal těsně nad břevno. O tři minuty později zachytil míč Vyskočil, který šel sám na brankáře, ale Sára ho, zlikvidoval. V 75. minutě jsme založili rychlý protiútok, který skončil ve vápně u Vahily, ale Vahila míč nedokázal usměrnit na bránu. V 78. minutě Vítek střílí směrem na šibenici, ale brankář excelentním zákrokem vyrazil míč na roh. Poté poslal Vahila míč na bránu, ale letící míč pod břevno, vyrazil Sára na roh. Na druhé straně se dostal do brejku Karaffa, ale nedokázal přehodit vyběhlého Jíchu. V závěru zápasu se dostal do velmi nebezpečných šancí Vyskočil a Smejkal, ale ani jednomu se nepodařilo dát rozhodující gól.

„Do zápasu jsme vstoupili s cílem naplno bodovat. Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale bohužel nás srážely individuální chyby, které nás stály vítězství. Křoví po celý zápas kopalo dlouhé míče na bratry Němcovi, kteří míč zpracovávali nebo okamžitě posílali na nabíhající hráče, hlavně na Karaffu. V první půli nás dobře podržel brankář Jícha, ale ve druhém poločase se mu nedařilo. Ve druhém poločase jsme měli hodně možností rozhodnou zápas, ale pořád nám chybí štěstí. Bohužel i z venku je pro nás v této situaci bod málo," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.