Starší dorost remizoval i v Boskovicích

FC Boskovice – FC Velké Meziříčí 1:1 (1:0)

Do Boskovic jsme odjížděli s děravou sestavou, protože na poslední chvíli nemohli jet oproti minulému zápasu Voneš a Komínek pro nemoc. Díky trenérům mladšího dorostu nám šli pomoct 3 hráči z mladšího dorostu.

Na začátku utkání v 9. minutě poslal Pupík dlouhý míč za naší obranu, kde se propadl Nápravník, následně míč zachytil Štindl, který míč poslal do vápna pod sebe na Živného, a ten z první vystřelil na Jíchu, ale míč zblokoval Štefka, kde se míč odrazil k volnému Štindlovi, který z úrovně penalty překonal Jíchu, 1:0. V 19. minutě Nápravník přihrál špatně na Bártu, míč vystihl Pupík, ten okamžitě posunul na Štindla, který střílel těsně nad břevno. O čtyři minuty později zahrál kapitán Blaha PVK kop do našeho vápna, kde si nejvýše vyskočil Doucha, který míč odhlavičkoval na Šťarha, ale toho na poslední chvíli zlikvidoval Jícha. Ve 36. minutě Bláhův centr proletěl až za Bendy, kam si naběhl Vybíhal, ale ten v dobré pozici netrefil bránu. V závěru poločasu jsme se osmělili i my, když poslal Pokorný ze střední vzdálenosti propagační střelu na bránu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili konečně aktivně, když ve 47. minutě Ráček poslal dlouhý křižný míč na Bártu, ale ten střílel jen do brankáře. V 57. minutě Jícha zahrál odkop od brány na krátko na Douchu, který okamžitě poslal dlouhý míč za obranu na Pokorného, který postupoval sám na brankáře Klimeše a těsně před vybíhajícím brankářem poslal podél něho Pokorný míč do brány, 1:1. V 63. minutě Živný poslal pas za naší obranu Pupíkovi, který obešel Jíchu, ale Jícha na poslední chvíli dokázal střelu ještě vyrazit na roh. O minutu později Ráček zatáhl míč na střed hřiště, odtud vyslal do kolmice Bártu, ale ten ve stoprocentní šanci netrefil bránu. V 66. minutě Pokorný poslal míč na Ráčka před hranicí vápna, ale Ráčkovu střelu dokázal fantasticky zlikvidovat brankář Klimeš. V 71. minutě Nápravník poslal dlouhý PVK na bránu, kam si naběhl Doucha, který míč přihrál pod sebe střídajícímu Kurečkovi, ale ten nedokázal trefit naprosto prázdnou bránu. V 77. minutě Pokorný na půlicí čáře šel nesmyslně do tří hráčů, následně ztratil míč a domácí založili rychlý protiútok, když Šťarka obešel Bradáče a Douchu, ale jeho střela poté skončila na tyči. V 80. minutě Bradáč poslal dlouhý rohový kop na Štefku, ale ten hlavou míjel těsně břevno. V závěru utkání hlavičkoval na bránu Káčerik, ale jeho hlava byla zblokována na roh.

První poločas se mi hodnotí naprosto těžce, protože kluci vůbec nic nepředvedli, bylo to bez pohybu. Kdybych s kolegou přijel až na druhý poločas, tak by se vůbec nic nestalo. Kluci dostali o poločase pořádnou sprchu a následně podporu do druhého poločasu. Druhý poločas oproti prvnímu byl jako ,,nebe a dudy´´, protože se zlepšil pohyb, ale k dokonalosti pořád něco chybělo. Chtěli jsme vyhrát v tomto zápase, ale i bod z venku je dobrý.