Velmez doma padl s Vyškovem

FC Velké Meziříčí - MFK Vyškov 1:2 (1:1)

Utkání začalo lépe pro domácí, když ve 4. min vybojoval ve středu hřiště míč Pavel Simr, našel Honzu Šimáčka, který poslal přesnou přihrávku Jardovi Dufkovi a jeho centr poslal za záda golmana Kollára Roman Vyskočil 1:0. I v dalších minutách to byli domácí hráči, kteří dobře presovali soupeře a kombinovali. V 7. min poslal pěknou přihrávkou Honza Šimáček na nabíhajícího Pavla Simra, ten našel Miloše Netrdu, jeho pohotovou střelu vyrazil golman hostí na rohový kop. V 10. min zahrával přímý kop Čoupek, s jeho centrem si však Tomáš Jícha poradil. V 16. min vystřelil z vápna Jarda Dufek, golman Kollár byl však pozorný. V 17. min pronikl po křídle do vápna Novotný, jeho střelu z úhlu vyrazil Tomáš Jícha na rohový kop, následný centr, který proletěl našim malým vápnem odvrátil do bezpečí Pavel Simr. V 18. min se k odraženému míči dostal Miloš Netrda, jeho střelu však zastavila tyč brány hostů. Ve 20. min centroval do vápna Hradil, jeho centr zastavila zadní tyč od které se míč odrazil do náruče golmana Jíchy. Ve 25. min našel centr Miloše Netrdy ve vápně Jardy Dufka, jeho pohotovou střelu však obrna hostí zblokovala, stejně dopadla další střela Romana Vyskočila. Ve 30. min to byl opět Miloš Netrda, který poslal centr do vápna, k odraženému míči se dostal Jarda Dufek, jeho tvrdou střelu vyrazil golman Kollár před sebe, k dorážce se však nikdo z domácích nedostal. Ve 32. min si poradil dobře chytající Kollár s hlavičkou Pavla Simra. Ve 37. min pronikl do vápna Kucharčuk, nahrál nabíhajícímu Čoupkovi, ten obešel Zdeňka Muchu a křížnou střelou na zadní tyč prostřelil Tomáše Jíchu 1:1. A tak šli do kabin spokojenější hosté, kteří jen díky gólmanovi Kollárovi šli za nerozhodného stavu.

Druhý poločas přinesl úplně jiný obraz hry. Hosté se hned ve 47. min po rohovém kopu a střele úplně volného Schindlera z malého vápna ujali vedení 2:1. Domácí hráči ve druhém poločase přestali soupeře účinně presovat, pohybem se nabízet spoluhráčům pro přihrávku a místo kombinace často míč jen nakopávali na obsazené hráče. V 50. min se dostal do nebezpečného zakončení Milan Souček, ale jeho hlavička šla nad bránu hostů. Stejně skončila i střela Edy Smejkala v 73. min. Hosté předvedli ve druhém poločase bojovný výkon, snažili se přerušit naše útočné akce i za cenu faulů, hru rozdrobili a do nebezpečného zakončení nás nepouštěli. A když v 90. min zneškodnil golman Kollár střelu Miloše Netrdy po přímém kopu, radovali se z plného bodového zisku ve který nemohl po prvním poločase věřit i ten největší jejich optimista.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání byl zápas dvou rozdílných poločasů. Kdybychom po první půli vedli větším brankovým rozdílem, nemohl by se nikdo divit a mohlo být o osudu utkání rozhodnuto. Druhý poločas byl černou můrou každého trenéra. Za výkon svých svěřenců se chci našim fanouškům omluvit. Nevím co se v poločasové přestávce odehrálo v hlavách našich hráčů a doufám že se takto hanebný výkon nebude již v budoucnu opakovat. Soupeř nám dnes názorně ukázal jak se má bojovat o divizní body.