Starší dorost dostal v Brodě pět branek

FC Slovan Havlíčkův Brod – FC Velké Meziříčí 5:2 (2:0)

K utkání jsme odcestovali bez zraněného Votoupala, Lázničky, Polanského, Řeháčka a Bendy. Havlíčkův Brod se nacházel na druhém místě v tabulce. Proti nám nastoupil po dlouhé době v kompletní sestavě.

Na začátku utkání v první minutě Franc obešel Voneše, následně přihrál na vápno Kubátovi, který dokázal odebrat o míč Nápravníka a poslal míč do kolmice volnému Prchalovi, a ten střelou k tyči překonal brankáře Jíchu, 1:0. Neuběhla ani minuta a znovu se radovali domácí, když Nápravník špatně odcentroval na domácího Vopršála, který sám postupoval na Jíchu a těsně před ním poslal míč k tyči, 2:0. V 10. minutě Vendl poslal dlouhý míč za naši obranu, kam si naběhl Vopršál, který okamžitě zvolil střelu na bránu, ale Voneš míč tečoval a Jícha musel na poslední chvíli míč vyrazit na břevno. V 15. minutě jsme odkopli z vápna špatně míč, který zachytil Kubát, ale ten z 30 metrů minul těsně bránu. V 18. minutě Svoboda poslal dlouhý pas na France, který obešel Komínka, ale jeho stoprocentní šanci zlikvidoval v malém vápně Jícha. O dvě minuty později Voneš odkopem od brány trefil Štefku, od něho se míč odrazil k volnému Polívkovi, ale ten sám před Jíchou netrefil trestuhodně bránu. Ve 24. minutě Bradáč ztratil zbytečně míč na půlce, kde ho odebral o míč Horn, a následně poslal do brejku Vopršala, který obešel Jíchu, ale na poslední chvíli zlikvidoval skluzem na brankové čáře jasný gól Jícha. Ve 25. minutě jsme se dostali konečně do první šance, kdy Pokorný prošel přes čtyři obránce, následně poslal míč do vápna na Ráčka, ale jeho střela byla těsně před brankářem zblokována na roh. O minutu později zahrával PVK Ráček, ale jeho střelu vyrazil na roh. Ve 31. minutě Pokorný opět prošel přes čtyři obránce, ale nadvakrát nedokázal sám před brankářem dopravit míč do brány. Ve 32. minutě Štědrý obešel Komínka, Voneše a poslal míč do malého vápna na úplně volného Vopršala, ale ten hlavou trefil brankáře Jíchu.

Na začátku utkání jsme se pořádně nerozkoukali a mohli jsme znovu inkasovat, kdy po krásné akci Prchal-Vopršal, druhý jmenovaný střílel z poza vápna k tyči, ale letící míč zlikvidoval parádním zákrokem Jícha. V 50. minutě špatně hodil aut Nápravník, míč získal Prchal, který posunul do úniku Vopršála, kterého na poslední chvíli fauloval ve vápně Voneš. Následnou penaltu sám postižený proměnil, 3:0. V 55. minutě Bradáč získal míč na půlce, posunul Ráčkovi, který okamžitě vysunul Bradáče do běhu, jeho střelu vyrazil brankář Chalupa před sebe na Ráčka, který z vápna korigoval na 3:1. V 67. minutě Francův dlouhý nákop našel ve vápně úplně volného Prchala, který míč zpracoval a poslal do kolmice Polívku, a ten ještě přihrál míč před prázdnou bránu Vopršálovi, který zkompletoval svůj ,,hattrick´´, 4:1. O dvě minuty později Vopršal dostal míč do vápna, na kterého nikdo z naších hráčů nedokázal zareagovat a střelou pod břevno nedal Jíchovi šanci, 5:1. V 70. minutě Kurečka vybojoval míč, posunul míč na Bradáče, který byl ve vápně faulován. Na penaltu se postavil zkušený Štefka a penaltu bez problému proměnil, 5:2. V 79. minutě Voneš ztratil míč, kterého okamžitě odebral o míč Henek, poslal míč do vápna na Šotolu, který trefil tyč, ale odražený míč nedokázal usměrnit na bránu Polívka. V 88. minutě Vopršal mohl dát další gól, ale nedokázal usměrnit míč do prázdné brány.

Dnes jsme podali katastrofální výkon. V zápase jsme byli ve všem horší. Chyběl nám pohyb, důraz a přesnost. Domácí naprosto zaslouženě vyhráli. Mrzí mě, že jsme schopni dostat během dvou minut dvě branky. Ve středu hrajeme doma důležitý zápas v 14:15 hod s poslední Třebíči.