Muži B v prvním zápase nové sezóny bez bodu

SK Sp. Štěpánov n. S. - FC Velké Meziříčí B 4:0 (1:0)

„ První poločas byl z naší strany dobrý, dokázali jsme zakombinovat a hráli jsme jako tým, ale ve druhém poločase jsme působili hlavně v roli sparingpartnera. Domácí zaslouženě vyhráli," řekl po zápase rozhněvaný trenér Libor Smejkal mladší.

První kolo v nové sezóně jsme zahájili ve Štěpánově, který se neskrývá s ambicemi na postup. Nastoupili jsme se třemi dorostenci v základu, z toho je Ráček ještě věkem mladší dorostenec.

Do první akce se dostali hráči Štěpánova, ale jejich velmi nebezpečný hráč Vrzal střílel vedle brány. O minutu později vyslal Malec kolmicí do běhu Boučka, který z první našel ve vápně Douchu, ale ten hlavičkoval těsně nad břevno. V 18. minutě mohli jít do vedení domácí, ale Simandl pohotovým výběhem zmařil nebezpečnou akci, když v poslední chvíli odkopl míč do zámezí. Neuběhla ani minuta a po chybě Veselého musel zneškodnit tvrdou střelu k tyči Simandl. Poté jsme domácí tým do 35. minuty tlačili, ale nedokázali jsme se prosadit přes jejich obranu, chybělo nám v momentě finální přihrávky větší štěstí. V 35. minutě Štefka prohrál hlavičkový souboj s Haraptsem, který po individuálním úniku nedal Simandlovi šanci. Za stavu 1:0 se šlo do kabin.

Hráči se po pauze pořádně nerozkoukali a mohli inkasovat gól, když Haraptso v malém vápně zahodil jasný gól. V 53. minutě po skrumáži ve vápně se odrazil míč k Ludvíkovi, který byl v jednoznačném ofsajdovém postavení, ale nepochopitelně pomezní Šrámek nesignalizoval ofsajd. Tato branka nás položila na kolena. V 60. minutě z 20 metrů po PVK vsítil krásný gól Vrzal, když nachytal Simandla, který očekával centr do vápna. O tři minuty později mohl vsítit gól Liška, ale samostatný únik nedokázal proměnit, jen trefil stojícího brankáře. V 72 minutě udělal konečnou tečku za zápasem Haraptso, který dostal křížnou přihrávku do vápna, kde si dokázal poradit. V závěru zápasu mohl po vyhraném důrazném souboji Večeřa vstřelit gól, ale jako Liška nedokázal dopravit míč přes výborně chytajícího brankáře Hlavoňka.