Starší dorost dostal čtyři branky

FC Velké Meziříčí – FC Viktoria Otrokovice 0:4 (0:3)

Do utkání proti Otrokovicím nenastoupil oproti minulému utkání Pokorný a Bárta. Sestava byla z pohledu počtu starších hráčů naprosto tristní. Opět nám museli pomoct mladší dorostenci. Hrálo se na tradiční umělé trávě, protože hráli na přírodní trávě starší žáci.

Na začátku utkání střílel z větší vzdálenosti Bradáč, ale ten jen trefil stojícího brankáře. O dvě minuty později zahrával PVK Benda, ale jeho střela skončila vedle brány. Ve 13. minutě poslal Nápravník PVK do vápna na volného Komínka, který míč tečoval nohou na břevno. Ve 14. minutě poslal Mlýnek propagační střelu nad bránu. V 17. minutě po zahraném rohu se dostal míč do vápna na Nevorala, ale jeho střela skončila vedle brány. Ve 20. minutě zahráli hosté roh na zadní, kam si naběhl Horníček, ale jeho hlavičku na poslední chvíli zlikvidoval Štefka. Ve 22. minutě zahrávali domácí opět roh, kde stal v dobré pozici host. hráč, který poslal míč do brány, 0:1. Ve 24. minutě jsme se neponaučili z inkasovaného gólu a znovu po rohovém kopu jsme dostali druhý gól, po nedůrazném obsazení, 0:2. Ve 28. minutě poslal Bradáč těsně před hranicí vápna míč k tyči, ale brankář Janečka míč vyrazil excelentním zákrokem na roh. O minutu později unikl po naší levé straně Čík, který míč poslal do vápna na svého spoluhráče, který se dostal před našeho obránce a střelou k tyči nedal Jíchovi šanci, 0:3. Ve 33. minutě střílel Mlýnek těsně nad břevno. Ve 37. minutě zahraný roh skončil po hlavě Mlýnka nad břevnem. V závěru poločasu měl vyložený gól na kopačce Dorotík, ale ten trestuhodně přestřelil v malém vápně bránu.

Na začátku druhého poločasu zlikvidoval nebezpečný letící míč do malého vápna Jícha. V 54. minutě hosté poslali rohový kop do našeho vápna, ale jejich koncovka skončila těsně vedle brány. V 59. minutě se dostal do dobré šance Mlýnek, ale jeho finální střela skončila těsně vedle tyče. V 62. minutě opět po rohovém kopu zahrozili hosté, ale míč Bahounek poslal nad bránu. V 65. minutě se dostal do samostatného úniku Čík, ale jeho zlikvidoval dobře chytající Jícha. V 67. minutě Mlýnek potáhl míč po lajně, následně u brankové čáry dával míč pod sebe na Číka, který trefil jen Nápravníka. V 72. minutě Krčál vymotal ve vápně několik obránců, ale jeho střela skončila jen v náručích brankáře. O dvě minuty později se propadla naprosto naše obrana a chybu dokázal potrestat Škrabál, 0:4. V 77. minutě Čík z lajny přihrál na Zelinku, kterého nadvakrát vychytal Jícha a odražený míč musel vykopnout Benda. V 84. minutě se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Zelinka, ale jeho jedovatou střelu zlikvidoval parádním zákrokem Jícha.

Začátek zápas jsme začali aktivně, ale bohužel postupně začali hrát hosté. Díky naprosto slepené sestavě jsme nedokázali pokrýt rohové kopy, při kterých hosté hrozili. I když jsme opět prohráli, tak na druhou stranu je dobře, že někteří mladší dorostenci si vyzkoušeli po hromadě zápas ve starším dorostu.