Benfika prohrála v utkání o záchranu

FC Velké Meziříčí B – Sokol Herálec 1:2 (1:1)

Záchranářské derby proti Herálci jsme hráli na přírodní trávě za deštivého počasí. K zápasu nám šli pomoct Souček a Simr. K utkání nemohl nastoupit zraněný Beran a vykartovaný Liška.

Na začátku utkání v prvním minutě Vyskočil vyslal do běhu mezi stopery Simra, který si míč potáhl směrem k rohovému praporku, a odtud vyslal ostrý míč do malého vápna k Součkovi, a ten z prvé poslal pravou nohou míč pod břevno, 1:0. V 5. minutě Vyskočil přesným míčem našel rozběhnutého Vahilu, který svým důrazným výskokem vyslal hlavou míč do běhu Simrovi, ten postupoval sám po lajně a znovu poslal míč do vápna na Součka, ale ten bohužel nedokázal dopravit míč do brány. V 10. minutě poprvé zahrozil i Herálec, když si na Burešův roh naběhl Hanák, ale jeho hlavička skončila nad bránou. O dvě minuty později Simr obešel obránce, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována na roh. Následný roh se odrazil k naprosto volnému Boučkovi, který si mohl vybrat, kam míč umístí, ale ten trestuhodně přestřelil bránu. Ve 14. minutě Šulcův PVK směřoval směrem k šibenici, ale Jícha fantastickým zákrokem vyrazil míč mimo vápno. Ve 26. minutě Bouček mohl vyslat do samostatného běhu Simra nebo Vítka, ale nesmyslně čekal, následně ztratil míč, když mu ho odebral Suchý, který okamžitě poslal vzdušný míč na útočníky, ale odtud se míč odrazil do lajny k Hanákovi, který byl v jasném dvoumetrovém ofsajdu, ale pomezní vůbec nezvedl praporek a Hanák následně směřoval k vápnu a těsně před hranicí vápna poslal křižný míč na Šulce, který bez problému dopravil míč do brány, 1:1.

Na začátku druhé půle vystrašil Bednáře z dálky Bouček, když jeho střela směřovala nad břevno. V 63. minutě si na Boučkův roh naběhl Vítek, který míč letící na zadní tyč poslal před brankáře, ale na poslední chvíli vykopl míč do zámezí obránce Černý. Poté střílel Bouček těsně vedle tyče. V 70. minutě Šulc prošel ve vápně přes Štefku, následně Šulc míč zasekl těsně před Štefkou a nechtěně uklouzl. V tu chvíli nesmyslně pan hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Na penaltu se postavil zkušený Boháč, který míč uklidil do brány, 1:2. V 75. minutě Vítek potáhl míč po lajně a svým centrem našel osamoceného Simra, ale ten v gólové šanci hlavičkoval těsně vedle tyče. V 83. minutě se snažil Halámek poslat dlouhý míč do vápna, ale místo toho uklouznul na těžkém terénu a trefil přitom Musila, který sám postupoval na Jíchu, kterého těsně před ním obešel, ale na poslední chvíli mu skočil do střely znovu Jícha a fantastickým zákrokem vyrazil míč na roh. V 90. minutě Jícha svým odkopem trefil Boháče, od něj se míč odrazil před prázdnou bránu, ale Musil nedokázal uklidit míč do brány.

„Utkání začalo pro nás, jak z říše snů, když jsme vstřelili naprosto rychlý gól. Bohužel svůj den neměli rozhodčí, protože nás fatálními chyby připravili o cenné body. Soupeř hrál velmi dobře. Na nás byla opět znát velká nervozita. Nejvíce mě mrzí, že jsme si nevytvořili více nebezpečných šancí. Herálec v dnešním zápase vyhrál šťastně," řekl po zápase nespokojený trenér Libor Smejkal mladší.