Velmez podlehl Otrokovicím

FC Viktoria Otrokovice - FC Velké Meziříčí 3:1 (0:0)

V sobotu 25.května sehráli naši muži svůj předposlední venkovní zápas v Otrokovicích. Hrálo se na deštěm zkrápěném hřišti. Domácí by si v případě jakého koliv bodového zisku zajistili záchranu pro tuto sezonu.

První poločas začal velmi opatrně z obou stran. Hrálo se dlouho bez jakých koliv šancí, sem tam z náhodnou střelou, která neohrožovala žádné ho z brankařů. První vážnější střelu vystřelil v jedenácté minutě Smejkal po pěkném přiklepnutí od Vyskočila. Ve 14 mínutě se dostal do šance domácí Vavruša, ale naštěstí míč ve velkém vápně nezpracoval. Ve 20 minutě Juhás po rohu domácích hlavičkoval, těsně nad Simandlovu branku. Ve 23. minutě z první se opřel do míče Zábojník, ale míč letěl opět nad naši branku. V 25 minutě měl gólovku na hlavě Hoza Šimáček, ale míč těsně minul pravou tyč domácích. V 26 min. přešel přes našeho Muchu Vavruša, ale opět míjí branku Simandla. Ve 30 min se propadla naše obrana, ale útočícího hráče odzbrojil dobrým zákrokem Pokorný. Ve 32 minutě dal pěkný centr do vápna Dufek, ale Simr minul. Ve 39. min. po třetím rohovém kopu za sebou trefil Simr hlavou míč do pravé tyče domácích. V 42 minutě vyřešil schrumáž před naši brankou Simandl.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zvýšit aktivitu a dát první gól. Bohužel opak byl nakonec pravdou. V 49. Min ztratil jednoduchý míč Mucha, ale následný cetr do vápna domácí nezužitkovali. V 54 minutě se dočkali za svoji aktivitu domácí. Naši stopeři Souček a Pokorný se špatně domluvili, mezi ně vlétl Vavruša a samostatný nájezd proměnil 1-0. Tato branka neskutečně oživila domácí tým, který převzal otěže zápasu. V 59 minutě přišel křižný centr na roh našeho vápna a nikým neatakovaný Jurčík křižnou střelou zvýšil na 2-0. V 72 minutě přišla naše golová šance, kdy brankař Kašik podběhl míč, který letěl do prázdné branky, ale na brankové čáře ho domácí hráč vykopl. Po následném RK Zdenda Mucha přestřelil z malého vápna branku hostí. Jak se říká nedáš dostaneš V 75 minutě po schrumáži před naši brankou se míč odrazil k Foltýnovi a ten z hranice vápna trefil míč k pravé tyči Simadlovi branky. V 81 minutě Krejčí připravil míč Muchovi, ale ten opět přestřelil. V 82 minutě snížil na 3-1 tvrdou střelou z vápna Bouček. V 85 minutě po pěkném stříleném centru Netrdy zakončoval těsně vedle branky domácích Dufek. Poslední šanci si vytvořil v89 min. po pěkném centru Dufka Souček, ale opět z brankoviště netrefil branku.

Bohužel nás v tomto zápase popravili vlastní individuální chyby.

Vyjádření trenéra Smejkal : K zápasu jsme nastupovali opět v nekompletní sestavě. Do branky nastoupil Simandl. První poločas byl z naši strany celkem slušně odehraný, bez větších chyb a vytvořili jsme si tři gólové šance. Do druhé půle jsem nabádal kluky k ještě větší herní aktivitě a důrazu v osobních soubojích podpořené větší střeleckou potenci. Bohužel hrubka v 54 minutě rozhodla o osudu utkání. Kluci po obdrženém gólu přestali být aktivní, nevěřili si a začala váznout kombince. Domácí vyhráli zaslouženě, měli daleko větší vůli po vítězství.