Velmez v deštivém utkání porazil Bystrc

FC Velké Meziříčí - FC Dosta Bystrc 3:1 (2:0)

Úvod utkání vyšel domácím, v 5. min vybojoval míč ve středu hřiště Pavel Simr, našel nabíhajícího Jardy Dufka, který poslal přihrávku před bránu na kterou nedosáhl Roman Vyskočil, ale k překvapení všech za ním stojící Fousek poklidil míč do vlastní sítě. V 10 min začalo hustě pršet a s malými přestávkami déšť provázel celý zbytek utkání a výraznou měrou ovlivnil další průběh hry. S přibívající vodou na hrací ploše se vytrácela kombinační hra a hrstka věrných diváků byla svědkem bojovného utkání. Byli to hosté, kteří postupně svým důrazem přebrali iniciativu a ve 30 min po průniku Urbánka přihrávce do pokutového území se dvakrát vyznamenal Zdeněk Simandl a odvrátil šanci hostů a následnou dorážku na rohový kop. Ve 34. min to byl opět náš golman, který podběhl dlouhý centr, stačil však ještě míč vyrazit na hranici vápna Zedníčkův pokus šel však nad naší bránu. Ve 36. min vystřelil zpoza vápna Ludmila, ale Zdeněk Simandl byl opět na místě. Ve 40. min si na rohový kop naběhl Hajn, ale jeho hlavička skončila nad naší bránou. Ve 44. min rozehrál roh Miloš Netrda, našel hlavičku Pavla Simra a ten potvrdil své kvality kanonýra a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas připomínal chvílemi vodní pólo. Na silně podmáčeném hřišti se již nadalo kombinovat po zemi a tak oba týmy míče spíš nakopávali. V 62. min vyšel hostům rohový kop. Centr na přední tyč prodloužili na zadní, kde zcela volný Drbal neměl problém dostat míč do domácí brány 2:1. Snahu hostů o vyrovnání zastavil v 75. min Milan Souček který prošel přes dva hráče na hranici vápna a povedenou střelou nedal Zádrapovi šanci 3:1. Závěr utkání si již domácí pohlídali a když se hostům podařilo v 84. min dostat míč do domácí sítě, nebyl gól pro ofsajdové postavení útočícího hráče uznán.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání výrazně ovlivnila nepřízeň počasí a tak jsme dnes moc hezkých kombinačních akcí moc neviděli, ale spíše bojovnosti a důrazu v osobních soubojích. K výkonu našich svěřenců v prvním poločase jsem měl výhrady, i když jsme do kabin odcházeli za příznivého stavu 2:0. Ve druhém poločase již lépe plnili naše pokyny a přes mírnou komplikaci při snížení hostů jsme si již výsledek utkání pohlídali.