Benfika dostala v Budišově čtyři branky

FC Budišov-Nárameč – FC Velké Meziříčí B 4:0 (3:0)

K záchranářskému utkání jsme zajížděli k derby do Budišova. K zápasu jsme nastoupili bez posil z A týmu. Těsně před zápasem se zranil Kozuň, který uklouzl nešťastně při rozcvičení a poranil si stehno, ale naštěstí zvládl v bolestech první poločas. S výronem z dopoledního zápasu nemohl na poslední chvíli nastoupit Štefka, kterému otekl kotník a musel ho nahradit těsně před začátkem utkání Pokorný.

Na začátku utkání poslal Carda dlouhý centr do vápna, kde se míč propadl k Urbanovi, ale ten ve skluzu nedokázal míč prostrčit do brány. V 9. minutě těsně před hranicí vápna fauloval Carda Vahilu, na následný PVK se postavil Liška, ale ten poslal míč vysoko do pole. O tři minuty později Vítek poslal dlouhý křižný míč do vápna na rozběhlého Malouška, který míč poslal hlavou na zadní tyč, ale Kučera konečky prsty zlikvidoval jasný gól. Ve 14. minutě J. Hortův nákop do vápna prodloužil Urban na Holubáře, který jen těsně přestřelil bránu. Ve 23. minutě J. Hort poslal opět dlouhý míč do našeho vápna, kde se míč odrazil k Švecovi, ale ten nedokázal míč usměrnit do brány. Ve 24. minutě Průša poslal míč mezi třemi obránci na Cardu, který dokázal projít od vápna, následně udělal kličku obránci a těsně před Jíchou dokázal míč dopravit do brány, 1:0. Ve 28. minutě si na Vítkův centr do vápna naběhl Vahila, ale míč nedokázal usměrnit na bránu. Ve 30. minutě J. Hort fauloval těsně před hranicí vápna Vahilu, ale ani Vyskočil nedokázal trefit z PVK bránu. Ve 35. minutě Průša poslal dlouhý roh na zadní tyč, ale míč se nešťastně odrazil od Vahily do brány, 2:0. Neuběhla ani minuta Kučera poslal dlouhý výkop, kde míč zachytil Urban, který z 35 metrů mířil přímo do šibenice, na kterou neměl vůbec nárok brankář Jícha. Přitom si stáhl oslavující dres Urban, který mířil za diváky, ale hlavní rozhodčí neudělil nepochopitelně žlutou kartu za nesportovní chování i sami domácí na lavičce se divili, 3:0.

Na začátku druhého poločasu v 50. minutě odkopl nesportovně míč do zámezí Urban, který dostal za to první žlutou kartu, ale měl dostat hned červenou kartu (kdyby mu ŽK udělil za oslavující gól). V 57. minutě Průša poslal dlouhý nákop do vápna na volného Švece, ale ten v blízkosti brány přestřelil. Poté se hrál ostrý souboj ve středu hřišti, kdy nezvládal roli hlavní rozhodčí. Zbytečně se hra kvůli tomu vyostřila. V 83. minutě R. Hort se pokusil v dobré pozici obhodit vyběhlého Jíchu, ale naštěstí míč skončil těsně nad břevnem. V 85. minutě Průša poslal jedovatou střelu na Jíchu, který míč odrazil před sebe na Urbana, který udělal konečnou tečku za zápasem, 4:0.

„Záchranářský zápas jsme naprosto nezvládli. V zápase jsme dostali v prvním poločase naprosto zbytečné góly, které rozhodli o zápase. Měli jsme špatný přechod do útoku, protože nám vázla mezihra, která nás provází během jara. V zápase jsme si vytvořili dvě vážné šance, ale to je strašně málo, pokud bojujeme o záchranu. Musím konstatovat, že nám bohužel v těchto klíčových zápasech chybí zkušení hráči, protože jsme hráli proti týmům, kteří měli v kádru 3-5 starších zkušených hráčů, kteří dají hře klid a rozum. Budišov hrál velmi dobře takticky a zvládl naprosto zaslouženě zápas. My se musíme teď kousnout a vydolovat, co nejvíce bodů ze dvou zápasů," řekl po zápase nespokojený trenér Libor Smejkal mladší.