Velmez porazil doma Spytihněv

FC Velké Meziříčí – FC Slovácká Sparta Spytihněv 2:0 (2:0)

Hosté dorazili k dalšímu diviznímu utkání s 11-ti hráči a náhradním golmanem. Ve 4. min pronikl do vápna Zdeněk Mucha a po lehkém kontaktu s golmanem upadl, hlavní rozhodčí nařídil rohový kop. V 8. min po průniku Pavla Simra obrana hostů srazila jeho střelu na další rohový kop, Miloš Netrda našel hlavičkujícího Pavla Simra, ten ale bránu hostu těsně minul. V 10. min zahrozil Gröpl, ale Zdeněk Simandl byl na místě a jeho povedenou střelu vytlačil na rohový kop. Ve 13. min podběhl centr hostů Michal Bouček, nabíhající Habanec však míč nezpracoval. V 15. min nebezpečný průnik Jardy Dufka zastavil povedeným skluzem Pantálek. V 18. min zahrál špatnou malou domů Kovařík, míč zachytil Miloš Netrda, ve vápně našel nabíhajícího Milana Součka a ten nedal Hájkovi šanci 1:0. Ve 26. min se dostal k odraženému míči Gröpl, jeho střela z voleje domácí bránu minula. Ve 28. min se po centru Miloše Netrdy dostal k zakončení hlavou Pavel Simr, golman Hájek byl pozorný. Ve 36 min poslal přesnou přihrávku za obranu hostů Michal Bouček a Pavel Simr vsítil svou 20-tou branku tohoto ročníku 2:0. Ve 42. min se dostal do úniku Miloš Netrda, s jeho střelou z hranice vápna si golman Hájek poradil.

Druhý poločas začal velkou chybou obrany hostů, Jarda Dufek našel na penaltě Milana Součka, ten však bránu hostů netrefil. Ve 49. min vystřelil z hranice vápna Kovář, s tečovanou střelou si Zdeněk Simandl poradil. V 51. našel dlouhý centr Standy Štefka ve vápně Miloše Netrdu, jeho střelu hostující obránci odvrátili na rohový kop. V 58. min se po skluzu Standy Štefka na pronikajícího Večeřu dožadovali hosté pokutového kopu, ale rozhodčí posoudil zákrok v souladu s pravidly a nechal zahrát rohový kop, hosté se dostali 2x k zakončení, ale Zdeněk Simandl byl na místě. V 65. min po centru hlavičkoval na malém vápně Bančák, Zdeněk Simandl míč na brankové čáře zachytil. V 72. min našel přesný centr Miloše Netrdy ve vápně Pavla Simra, ale ten se přes obránce prosadit nedokázal. Závěr utkání si domácí již pohlídali a zaslouženě si připsali další tři divizní body.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem rád že jsme dnešní utkání vyhráli, opět jsme nastoupili v improvizované sestavě. První poločas byl fotbalově pohledný a oba týmy předvedli pěknou kombinační hru. Druhý poločas již nebyl tak fotbalový. Vzhledem k tomu, že se jednalo v krátké době o druhé utkání na těžkém terénu, musím naše hráče pochválit že tento dvojzápas zvládli velmi dobře.