Dvacetigólový Simr si vychovává nástupce

Dvacetigólový Simr si vychovává nástupce


Velké Meziříčí - Dvacet gólů v průběhu jedné sezony, to už je meta hodná skutečného střelce. Tím Pavel Simr bezesporu je. Útočník Velkého Meziříčí dosáhl úctyhodného zápisu ve 28. kole divize D, v němž jednou překonal obranu hostující Spytihněvi. Dvě kola před koncem se tak především díky jeho střelecké potenci drží mužstvo z města pod dálničním mostem na dohled třetímu místu tabulky.

„Rádi bychom se pokusili vylepšit historicky nejlepší umístění Meziříčí v divizi," říká odhodlaně střelec ošlehaný českými ligovými soutěžemi.

Pavle, dvacátý gól sezony, to asi hodně potěší, že?

Je to krásná meta, proto jsem moc rád, že jsem na ní dosáhl ještě před koncem ročníku. Je to taková pomyslná meta každého útočníka. Když to hodně přeženu, tak mám už „splněno" a ve zbývajících dvou zápasech mohu přidat ještě něco navíc.

Byl některý z té dvacítky gólů důležitější oproti ostatním?

Ani bych neřekl. Samozřejmě, že více potěší góly, které rozhodují o výsledcích, než branka, kterou člověk snižuje třeba na 4:1. V poslední době se mi ovšem dařilo střílet góly, které byly důležité.

S průběhem letošního ročníku asi panuje spokojenost i uvnitř oddílu?

Určitě. Vůbec jsme nepočítali s tím, že bychom se v tabulce pohybovali takhle vysoko. Ale podařilo se nám překonat drobnou krizi, během níž se nám nedařilo ani na domácím hřišti. Nyní to vypadá tak, že bychom ještě mohli zabojovat o umístění v první trojce.

Třetí místo je tedy pro hráče i vedení velkým lákadlem?

Pro koho by nebylo. Třetí místo určitě znamená více než čtvrté, což je nejlepší výsledek Velkého Meziříčí za jeho působení v divizi. Samozřejmě si uvědomujeme, že ho nemáme ve svých rukách. Napajedla by nesměla v posledním zápase vyhrát a my musíme získat všech šest bodů. Přitom zvláště utkání v Hodoníně vůbec nebude jednoduché.

V letošní sezoně jste si vyzkoušel i další roli. Působíte jako trenér velkomeziříčských benjamínků, jak se všechno seběhlo?

Vedení mě oslovilo s tím, zda bych nechtěl pomoci při výchově hráčů v přípravce. Nějaké zkušenosti přece jenom mám, proto jsem se rozhodl do toho jít. A byl to správný krok. Moc mě to baví, protože malí kluci mají opravdové nadšení a zápal do hry.

V čem je pozice trenéra mládežnického týmu jiná oproti roli hráče?

Především v tom, s jakou věkovou kategorií člověk pracuje. U dospělých jsem zvyklý na to, že trenér pouze něco vysvětlí a hráči to splní. Kdežto malí špunti ještě ani neumějí pořádně běhat a jsou z mnoha různých věcí okolo nich roztěkaní. Stačí, aby kolem stadionu projel tirák, nebo třeba začalo pršet a jejich pozornost je ta tam. Občas je to úsměvné, ale snažím se je zároveň i trochu vychovávat. Je to prostě něco úplně jiného.

Bude trenérská kariéra Pavla Simra dále pokračovat i do mužské kategorie?

Tak to opravdu nevím (smích). Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Ale v současnosti to určitě není na pořadu dne.

V příští sezoně vás tak opět uvidíme na hřišti v barvách Velkého Meziříčí?

S největší pravděpodobností ano. Z mé strany i ze strany klubu je zájem na dalším pokračování spolupráce. Nyní budeme řešit pouze podmínky a jejich podrobnosti.

Autor: Deník
Autor fotografie: Luděk Bohunický


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1