Benfika v existenčním utkání porazila béčko Žďáru

FC Velké Meziříčí B – FC Žďas Žďár nad Sázavou B 5:2 (1:1)

K utkání proti celku Žďáru nad Sázavou jsme nastoupili naprosto v kompletní sestavě. Z A týmu nás posílil Dufek a Souček, kteří byli kvůli tomu pošetření v dopoledním zápase. Hráli jsme o bytí a nebytí.

Na začátku utkání Boučkův roh proletěl vápnem až na zadní tyč, kde stál osamocený Vahila, ale bohužel míč netrefil dobře. V 9. minutě se do první vážné šance dostali hosté, když Malý dokázal projít přes Netolického, a následně střílel na vzdálenější tyč, ale míč naštěstí skončil vedle brány. Ve 12. minutě poslal Jun rohový kop na přední tyč, kam si naběhl Zábranský a nekompromisní hlavičkou poslal míč nikým neatakovaný do brány, 0:1. Ve 30. minutě se dostal do dobře střelecké pozice Liška, ale bohužel přestřelil bránu. O minutu později Liška po hlavičkovém souboji prostrčil míč do běhu Dufkovi, který zkoušel střílet na bránu, ale jeho míč skončil těsně nad břevnem. Ve 33. minutě Dufkův centr našel ve vápně volného Vyskočila, kterého vychytal brankář Hajný, ale míč se odrazil k Liškovi, který ho nedokázal taky prostřelit, následně zkoušel znovu dopravit míč do brány Vyskočil, ale nepovedlo se, a tak se chytla Vyskočilova třetí střela, která skončila v bráně, 1:1. Ve 37. minutě vyzkoušel dalekonosnou střelu Vyskočil, kterou vyrazil Hajný před sebe na Boučka, který v gólové šanci přestřelil bránu. Ve 38. minutě Russ poslal kolmicí do běhu Jelínka, ale ten v tváři v tvář nedokázal překonat brankáře Jíchu. Ve 42. minutě se dostal do gólové šance Russ, který obhodil vyběhlého Jíchu, ale míč těsně před brankovou čárou vykopl na poslední chvíli do autu Štefka. Ve 44. minutě Russ zkusil střelu z hranice velkého vápna, ale střela letěla těsně vedle tyče.

Na začátku utkání ve 47. minutě Russ obešel Netolického, následně poslal míč ve vápně pod sebe na volného Malého, který přestřelil bránu. Ve 49. minutě Dufkův přetažený centr našel Vahilu, který centrem poslal míč na zadní tyč, kam si naběhl Štefka, který po velkém důrazu poslal míč hlavou do brány, 2:1. Neuběhly ani tři minuty a Vyskočilův nepovedený centr se k překvapení všech ocitl za nepozorným Hajným, který nepochopitelně podcenil odražený míč od země, 3:1. V 57. minutě Jun ve středu hřiště obešel několik našich hráčů a ze střední vzdálenosti poslal míč k tyči Jíchový brány, 3:2. V 64. minutě zahrával PVK ze 40 metrů Dufek, který poslal bombu přes zeď do Hejného brány, 4:2. V 89. minutě Vyskočil ve vápně obešel dva obránce, ale nadvakrát ho poté vychytal brankář Hajný. V 90. minutě Liška vybídl do brejku Kameníka, který před hranicí vápna poslal míč pod sebe na Lišku, který okamžitě posunul míč vedle sebe na Vyskočila, který zkompletoval svůj první ,,hattrick´´ za barvy FC VM, 5:2.

„Po dlouhé době jsme prolomili černou můra na domácím hřišti. Do dvacáté minuty jsme hráli velmi špatně a po zásluze jsme i prohrávali. Po vyrovnávacím gólu jsme se srovnali a po hodně dlouhé době jsme předvedli solidní výkon. Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. Hodně důležitý zápas proti Žďáru jsme zvládli a stále máme šanci na záchranu. Takhle se bojovalo konečně o záchranu.," řekl po zápas velmi spokojený trenér Libor Smejkal mladší.