Velmez v Hodoníně prohrál poslední utkání sezóny

RSM Hodonín - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)

Na náš poslední zápas do Hodonína jsme odjížděli opět ve změněné sestavě (bez Nerdy a Z.Muchy), pouze se dvěma náhradníky do pole. Hrálo se za krásného letního počasí na bezvadně připraveném hřišti.

První poločas nám vyšel dobře, ale bohužel bez vstřeleného gólu. Již ve 2 min. poslal krásnou kolmici Simr na nabíhajícího Součka, ale ten tváří v tvář nedokázal překonat domácího brankáře Navrátila. V 5 minutě si připravili pěknou šanci domácí, ale Maršalek netrefil naši branku. Ve 12 minutě přišla druhá gólová šance našeho mužstva, když se po skrumáži před brankou dostal k odraženému míči Eda Smejkal a pěknou střelou levačkou trefil pravou tyč branky Navrátila. Ve 14 minutě po krásné kombinaci Smejkal Krejčí, Dufek posledně jmenovaný poslal krásný centr do vápna, ale Simra reflexivně vychytal brankař Hodonína. V 17 minutě krásný pas Šimáčka našel rozběhlého Krejčího a toho ve vápně na poslední chvíli zblokoval Benešovský. Ve 23 minutě zahrál RK na krátko Dufek na Boučka, ale ten hlavou trefil těsně vedle levé tyče branky domácích. Ve 26 minutě zachytl rozehrávku Smejkal, ale netrefil prázdnou branku. V těchto chvílích jsme jasně hýřili aktivitou a jasně ovládali hru. Bohužel jsme nebili schopni vstřelit gól. Ve 40 minutě měli po delší době šanci domácí a to gólovou, kdy Maršalek našel ve vápně Šmahaje a ten vysoko přestřelil branku Simandla. Ve 43 minutě si připsal pěkný zákrok Simandl, kdy chytl pěknou střelu Nevídala.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že chceme být ještě aktivnější a konečně vstřelit gól. Bohužel, ale opak byl pravdou. Kluci, ale vše nechali v kabině. Celý druhý poločas byl z naší strany jedno velké trápení. Přestali jsme běhat, kombinovat a rvát se o vítězství. S těmito aspekty, ale přišel soupeř. 49. Novotný, nůžkami trefil těsně vedle naší branky. V 50 minutě si Maršalek pohrál s Pokorným, ale následný centr Šmahaj nedal. 53 Nevídal po centru hlavou těsně vedle Simandlovi branky. V 58 minutě si to nevídal zopakoval. V 74 minutě vychytal opět Nevídala Simandl. V 66 si opět pohrál Maršalek s Pokorným a centr neproměnil díky bravurnímu zákroku Simandla Ondrýs. V 76 minutě přišla hrubka Vítka, který místo odkopu přihrál na presovaného Vyskočila, ten míč ztratil, míč se dostal ke Šmahajovi, který vytřel šibenici naší branky 1-0. V 79 minutě po naši ojedinělé šanci druhého poločasu po ose Krejčí, Smejkal dostal míč Vítek, ale technickou střelou jen postašil brankáře Hodonína. V 85 minutě trefil Šturma tyč naši branky. V 86 minutě po chybě naši obrany zvýšil na konečných 2-0 Šturma.

Vyjádření trenéra Smejkala: První poločas nám vyšel na jedničku, škoda, že jsme nedokázali proměnit vyložené gólové šance. Kluci měli hru jasně pod kontrolou. Bohužel druhá půle byla z naší strany tragická. Čím jsme hýřili v první půlce to jsme ve druhé zapomněli. Domácí nás jasně přehráli a za předvedený poločas si vítězství zasloužili.

muži A - MSD sk. D
30. kolo: RSM Hodonín - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)
střelci: 76. Šmahaj, 86. Šturma

Bartoň, Růžička, Dostálek

Hodonín - Navrátil - Benešovský, Maršálek (81. Šturma), Reška (63. Svoboda), Maršalek - Šmahaj, Nevídal, Štěpanovský, Novotný (71. Ondrýs) – Jankuj, Spaizer

FC VM - Simandl - Pokorný, Štefka, Šimáček , Bouček - Dufek(58.Vahila), Souček (68. Vítek), Krejčí, Smejkal, Vyskočil - Simr (na lavičce náhr. brankář Jícha)