Mezinárodní turnaj na Senci

Již po patnácte se uskutečnil mezinárodní fotbalový turnaj na Senci. Turnaje se zúčastnili celkem 92 týmů v kategorii od šesti let až do patnácti let. Náš klub měl letos zastoupení jen kategorii U 14, tyto týmy našli svůj azyl na fotbalovém stadiónu v obci IGRAM. Mužstva byli rozlosovaná do dvou skupin po čtyřech, skupinu „A“ tvořili týmy - Šamorín, Hranice, Domino Bratislava, Inter Bratislava , skupinu „B“ tvoři mužstva - SFM Senec, FC Velké Meziříči, Aritma Praha, Žiar nad Hronom. Každýz těchto týmů se chtěl dostat sobotního finále, které se hrálo na krásném stadionu ve Velkém Belí.

Utkání ve skupině:
SFM Senec – V.Meziříči 1:0 ( 0:0)

Naši mladíci vstoupili do turnaje nebojácně, když vytvořili si brankové příležitosti, ale soupeř trestal v v 29. minutě, když sae po lajně uvolni záložník Sence nacentroval do pokutového územím a nikám neatakovaní útočník, nedal brankáři Jagrikovi šanci. Naši tak prohráli první utkání ve skupině a vydina finále se začala vzdalovat.

FC Velké Meziříčí – Aritma Praha 4:0 (1:0)
branky: 17. Rous, 26. Ondrák, 31. Bula a 37. Cendelín

Druhým naším soupeřem byli mladíci z Prahy, kteří hrají soutěž SpSM Čechy. Hned od začátku jsme hostujíci tým zatlačili a snažili se dát Branku. To se nám podařili v 17. minutě ktyž šel na branku sám útočník Ondraák, brankář míč vyrazil a dobíhající záložník Rous míč poslal do branky 1:0. V 26. minutě se prosadil útočník Ondrák. Další branky přidali 31. minutě Bula, který z 25. metrů přehodil brankáře a v 37. minutě se trefil z poloviny hřiště stopér Cendelín. Utkání dopadla tak jak jsme si všichni přáli.

FC Velké Meziříči – Žiar n/H. 2:0 (1:0)
branky: 16. Obůrka a 32. Ondrák

Do posledního utkání ve skupině nastupovaly naši hráči z vědomím, když porazí soupeře 2:0, tak postoupí do finále. Tomu nasvědčoval i obrázek hry, soupeř hrál na remízu a my na vítězství. První branka v 16. minutě , když se po standardní situaci Hamříka trefil hlavou Obůrka. Pak se děli neuvěřitelné věci, naši hoši zahazovali jednu šanci za druhou a né dat ten vytoužený druhy gól. Probíhali 32. minuta, když si za obranu naběhl útočník Ondrák a hlavou poklidil míč do sítě. Hostí zůstali jak zkoprněly a v utkání se už neprosadili,. žáci Velmezu, tak slavili historický postup Velkomeziříckého mužstva do finále kategorie U 14.

o 1.miesto 1A FC Velké Meziříčí - 1B Dinamo Bratislava 2:0 (1:0)
branky. 17. a 37. Pejsar

Po odjezdu naších mladíků z hřiště, ještě nebil znám vítěz skupiny „A“. Proto, když jsme přijeli k finálovému utkání, tak jsem se šel zeptat pořadatelů, kdy že náš soupeř. Před utkání nás pořadatelé poprosili o společné foto a jdeme na to. První poločas, byl z kategorie snů, běhali jsem kombinovali a soupeř jen bránil. V 17. minutě se po křídla uvolnil útočník Ondrák, naservíroval míč do pokutového území a dobíhající útočník Pejsar tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci 1:0. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. V 37. minutě se v pokutovém území uvolnil útočník Pejsar a střelou pod břevno završil výborný výkon žáků Velkého Meziříčí. Po závěrečném hvizdu vypukla obrovská radost naších svěřenců, kteří se všichni vrhly na Davida Pejsera, který utkání rozhodl.

Turnaje se zúčastnili tito hráči : Brankář - Adam Jágrik, obránci – Lukáš Hamřík, Milan Cendelín, Jiří Chlup, Daniel Trnka, Martin Kratochvíl, Martin Burian, záložníci – Lukáš Bula, kapitán týmů Zdeněk Kafka, Tomáš Obůrka, Martin Minář, Dominik Rous, Patr Kudláček, Pavel Pártl, útočníci Jiří Ondrák Davit Pejsar.

Hodnocení trenéra U 14 Libora Deketa:
Když jsme odjížděli na turnaj na Slovensko, nabádal jsem své svěřence na to, že je to poslední akce sezóny, aby si turnaj užili a ničím nenechali rozhodit. Turnaj byl na vysoké úrovni jak organizačně, tak obsazení mužstvy. Tento turnaj opět ukázal, že toto mužstvo má sílu a dokáže porazit kohokoliv. Předávání zlatých medají se ujali bratři Josef a Petr Čapkovičovi, kteří zasvětili svou fotbalovou karieru za tým Slovana Bratislava a našimi hráči promlouvali a gratulovali k výbornému výkonu, na naších mladících bylo vidět, jak jsou šťastní váží si vítězství. Toto vítězství řadíme, společně ze svým asistentem panem Kořínkem za velký úspěch a velkou motivaci pro příští sezónu jak pro hráče tak pro nás. Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům , kteří nás přijeli na Senec podporovat a vytvořili nám domácí prostředí. „Jedeme Velmez Jedeme“