Benfika prohrála s béčkem Třebíče

HFK Třebíč B - FC Velké Meziříčí B 2:0 (1:0)

K poslednímu utkání jsme nastoupili na hřišti HFK Třebíč, kteří se nacházeli se stejným počtem bodů na předposledním místě. Čekal nás tuhý boj o šest bodů. K zápasu nemohl nastoupit zraněný Liška.

Na začátku utkání ve 3. minutě poslali domácí PVK na naši bránu, ale Hruška v dobré pozici míjel naštěstí hlavou míč. O čtyři minuty později zahrávali domácí roh, ale letící míč na zadní tyč hlavičkoval Hruška těsně vedle brány. V 19. minutě poslal Vítek krásný centr do vápna na Dufka, ale jeho hlavička skončila po teči těsně vedle brány. Ve 24. minutě dostal míč za obranu Hruška, který míč okamžitě sklepl pod sebe na nabíhajícího Ošmeru, který nekompromisní střelou otevřel skóre, 1:0. Ve 35. minutě Dufek poslal PVK do vápna na Štefku, který hlavičkoval vedle tyče. Ve 41. minutě Dufkův centr po zemi našel ve vápně Vítka, ale toho z otočky v malém vápně vychytal fantastickým zákrokem brankář Kruba.

Ve druhém poločase v 61. minutě se dostal vysoký míč do našeho vápna, kam si naběhl Halámek, který chtěl míč odhlavičkovat, ale brankář Simandl si zařval, který nakonec pro míč nešel a toho využil Hruška, který poslal míč hlavou do naší svatyně, 2:0. V 70. minutě Bouček utekl po lajně, následně poslal míč do vápna na Vítka, který orazítkoval jen břevno. V závěru zápasu si domácí vytvořili tři závažné akce, ale naštěstí míč neskončil v bráně. Na druhé straně se dostal do velmi slibné šance Dufek a Vahila, ale ani jednomu se prokletí vstřelení branky nepodařilo prolomit.

„Bohužel se potvrdilo pravidlo, že proti týmům z Třebíče se nám vůbec nedaří bodovat. Velké problémy ve hře nám dělali Svoboda a Hruška, kteří tvořili nebezpečné akce. V zápase jsme kazili hodně finálních přihrávek, které nás stáli v horkém počasí hodně sil. V některých pasážích jsme Třebíč zatlačili na jejich vápno, ale to bylo vše. Podle mě byla v tomto zápase lepší Třebíč, která to potvrdila i po střelecké stránce.," řekl po zápase trenér Libor Smejkal mladší.