Starší žáci U15 zdolali také Zlín

FC Velké Meziříčí - FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Žáci Velmezu se opět po týdnu představili na domácím hříšti, když tentokrát přivítali mladíky ze Zlína. Na jaře jsme ve Zlíně prohráli 0:2, takže nás čekal opět silný soupeř, před domácím publikem.
Vstup do utkání se nám povedl. V 1. minutě se na polovině hřišti uvolnil útočník Kašík, míč poslal za obranu na ten si naběhl Ondrák a vybíhajícího brankáře hostí lobem přehodil 1:0. Probíhala desátá minuta a ke slovu se dostali hosté, když se ve středu hřiště uvolnil záložník, ale trefil jen břevno branky Jágrika.V 37. minutě se ke slovu dostali opět hosté, naštěstí Jágrík bravurním zákrokem poslal míč na roh. Domácí se do šance dostali v 34. minutě po lajně se uvolnil záložník Mikeš, odcentroval do pokutového území, jenže obránce Zlína před dobíhajícím útočníkem Ondrákem poklidil míč na roh.
Druhý poločas začali hosté aktivněji, ale do první šance se dostali domácí, když na centr Mikeše si naběhl útočník Kašík, ale z hranice pokutového území přestřelil branku. V 45. minutě zahrával Ondrák roh na míč si naběhl Minář, ale jeho tvrdá střela bez přípravy skončila těsně nad brankou. V 48. minutě si šanci vytvořili hosté, naštěstí střela útočníka skončila těsně vedle branky Jágrika.V 61.minutě se po lajně uvolnil záložník Mikeš, ale jeho střela z boku skončila jen na tyči.Probíhala 65. minuta, když se do pokutového území řítil útočník Ondrák, byl sražen, míč si postavil Urbánek tvrdou střelou pod břevno zavrčel skóre utkání.

Komentář trenéra Libora Deketa: Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, hodně nám pomohla branka v 1.munutě. Hráči dodržovali taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem i v poločase. K dnešnímu úspěchu nám hodně pomohl brankář Jágrík, který všechny šance Zlína bravurně zneškodnil výbornými zákroky. Musím pochválit celé mužstvo za bojovný výkon z kvalitním soupeřem. Podařilo se nám dvakrát po sobě vyhrát doma nejprve 5:3 z Jihlavou a teď 2:0 ze Zlínem, čehož si moc cením. Další těžké utkání nás čeká ve středu ve Znojmě a v sobotu zajíždíme do Břeclavi, další víkend se představíme ve Vyškově. Bylo by dobré potvrdit dobrou formu a přivez body i z venku.