Mladší dorostenci zlepšili hru a srovnali na 2:2

FC Velké Meziříčí – FC Boskovice 2:2 (0:2)

Velkomeziříčští hráči měli minulý týden volný los a tak sezonu zahájili na umělce druhým kolem s Boskovicemi. Úvod patřil fyzicky vyspělejším hostům. Již v 11.min. využili výšky svého stopera, který přehlavičkoval Bartoška a dobíhající spoluhráč neměl s dorážkou sebemenší problém. Navíc o dvě minuty později nedůrazná obrana umožnila hostujícímu hráči v klidu zakončit vyraženou střelu. Nepříznivý vývoj utkání ale domácí nezlomil. Postupem času začali svého soupeře přehrávat a v závěru poločasu si vytvořili několik šancí. Tu stoprocentní neproměnili ve 30.min., kdy se Horký po lajně proháčkoval mezi dvěma obránci až do velkého vápna, odkud naservíroval na malé vápno osamocenému Krčálovi. Ten však nastřelil pouze brankáře, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Druhý poločas začal stejně jako první, v 46.min. díky nekoncentrovanosti Hamříka při rozehrávce, musel Bartošek předvést jeden z bravurních zákroků. Ten druhý na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 52.min. totiž dokonce zlikvidoval přísně nařízenou penaltu. Domácí se dostali do hry penaltou, kterou v 57.min. s přehledem proměnil Juda. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a vyrovnání vyselo ve vzduchu. Snaha velkomeziříčských hráčů byla nakonec korunována ve 70.min., kdy se O. Liška dostal po trestném kopu k odraženému míči a přehodil hostujícího brankáře. Rozhodnout utkání mohl Krčál, který ve 75.min. ustál dva penaltové zákroky ve velkém vápně, obešel dva obránce a brankáře, bohužel z úhlu nastřelil pouze tyč a tak utkání skončilo smírně 2:2.