U14 získala v Břeclavi první body

MSK Břeclav : FC Velké Meziříčí 1:3 ( 0:2)

Naši mladíci do soutěže Sportovních center mládeže nevstoupili moc dobře, když nejprve v domácím prostředí prohráli s Vyškovem 1:5 a ve středu 22. 8. prohráli v Prostějově 1:6. Obě utkání si prohráli naši mladíci, zbytečnými chybami v obrané fázy. Do Břeclavi cestovali s vědomím, že musí vstřelit víc branek a méně jich dostat, zlepšit obranou fázi a proměňovat šance, kterých si v obou předchozích utkáních vytvořili řadu. První komplikace přišla už před utkáním, když se v zápase starších žáků U 15 zranil kapitán našeho mužstva Kafka a do našeho utkání už nemohl nastoupit.

Do první šance se dostali hosté v 10. minutě, když se na naši branku řítil domácí útočník, ale včasným vyběhnutím brankář Cendelín šanci zneškodnil. V 15. minutě se poprvé radovali hostující hráči, když se z dvaceti metrů do míče opřel záložník Minář a míč skončil v síti 0:1. V 33. minutě zahrával obránce Hamřík roh a bez teče míč skončil v síti 0:2, do kabin tak hosté odcházeli spokojenější.

Druhý poločas začal lépe opět pro domácí. V 40. minutě fauloval v pokutovém území obránce Hamřík a z nařízené penalty domácí snížili 1:2. V 50. minutě byl v pokutovém území faulován Ondrák, jenže nařízený pokutový kop neproměnil. Domácí se snažili o vyrovnání, naštěstí si už žádnou vyloženou nevytvořili, v 62. minutě se na hranici pokutového území uvolnil záložník Urbánek, jeho střelu brankář vyrazil, ale na jeho dorážku, už nestačil zareagovat 1:3. Naši žáci si tak připsali první vítězství v soutěži a další můžou přidat v sobotu 1. 9., když na náš stadión zavítají hráči Líšně. Utkání začíná v 10.00 na přírodní trávě na Tržišti.