Starší dorost prohrál v Třebíči

HFK Třebíč – FC Velké Meziříčí 3:0 (0:0)

Dohrávku prvního kola jsme hráli na hřišti Dukovany v Třebíči. K utkání nenastoupil nemocný Bradáč.

Do první nebezpečné akce se dostali domácí, když zahraný PVK skončil na břevně. O minutu později se dostal do slibné šance Ráček, ale ten si nedokázal poradit s brankářem. V 10. minutě zahráli domácí PVK podél zdi, kde jejich hráč z otočky orazítkoval břevno. Ve 24. minutě jsme mohli odpovědět na domácí střeleckou neproduktivitu, když Pokorný poslal krásný míč mezi obránci do běhu Douchovi, který v jasné gólové šanci trefil stojícího brankáře, následně po střele se míč odrazil ke Komínkovi, který nedokázal propasírovat míč do brány, odtud se míč dostal k Votoupalovi, kterému střelu k tyči vyrazil brankář na roh. Ve 30. minutě po PVK domácích skončil míč po hlavičce útočníka na tyči, a následně v rukavicích Sysla. O dvě minuty později zkusili z větší vzdálenosti vystřelit domácí, ale jejich střela letěla těsně vedle brány. V závěru poločasu vyzkoušel dalekonosnou střelu Pokorný, kterému letěla střela těsně vedle šibenice.

Druhý poločas začal pro nás velmi vyrovnaně oproti prvnímu poločasu. Domácí zkoušeli z větší vzdálenosti střílet na bránu, ale tyto střely lapil Sysel. Do dobré šance se dostal Kejda, který dokázal projít přes obránce, ale jeho střela letěla nad bránu. V 70. minutě poslal jedovatou střelu na bránu bývalý hráč Velkomeziříčských Zsihovics, který dokázal udělat Syslovy problémy, ale v poslední okamžik vyrazil míč na roh. V 77. minutě jsme na útočné půlce ztratili míč, následně domácí založili rychlý protiútok, který skončil gólem D. Lorence po zbytečné ztrátě. V 85. minutě domácí nastřelili tyč, a následnou dorážku dokázal uklidit do brány Baslík. V 87. minutě jsme dostali další gól, když domácí Karásek obstřelil vyběhlého brankáře Sysla.

„Zápas se mi těžko hodnotí, protože dnešní zápas byl bez pohybu a chutí hrát fotbal. V prvním poločase jsme mohli prohrávat 3:0, kdyby soupeř měl větší štěstí. Druhý poločas byl lepší, ale pořád tam chyběl pohyb. V závěru zápasu jsme si nechali vstřelit úplně tři zbytečné góly. Připadalo mi, jak kdybychom těsně před zápasem běhali 10 km, a okamžitě jsme šli hrát fotbal, tak vypadal fotbal z naší strany, přitom soupeř byl hratelný.“ Hodnotil zápas trenérLibor Smejkalml.