Velmez doma ještě nevstřelil branku

FC Velké Meziříčí - FC Slovan Rosice 0:2 (0:1)

První gólovou šanci si připravili hosté, ale Pšikal ve 4. minutě střelou zpoza vápna domácí bránu netrefil. Stejně se dařilo i Malatovi v 5. min, kdy se pokusil ohrozit domácí bránu střelou z přímého kopu po faulu Milana Součka. V 7. min se dostali do souboje Honza Šimáček s Malatou, ten s pomocí ruky se dostal do zakončení, ale bránu opět netrefil. Domácí se osmělili v 8. min kdy se dostal ke střele Roman Vyskočil, ale Balčirák byl pozorný. V 9. min nebezpečný průnik Pšikala zablokoval Patrik Mucha. V 16. min rozehrával přímý kop Jarda Dufek, ale na přetažený míč na zadní tyč si nikdo z našich nenaběhl. Z protiútoku se dostával do nebezpečné pozice Malata, ale Roman Invald přihrávku zachytil. V 18. min pronikl do vápna nebezpečný Pšikal, Naštěstí Patrik Mucha ho čistým skluzem o šanci připravil. V 18. min se po přihrávce Malaty dostal k zakončení Chlup, ale s jeho nepovedenou střelou si náš golman poradil. Ve 21. min rozehráli hosté přímý kop, k tečovanému míči se Roman Invald nedostal a následný centr vyrazil k nohám Chlupa, pro kterého už nebyl problém trefit odkrytou naší bránu. Obdržená branka však víc pomohla domácím hráčům, kteří zvýšili důraz a pohyb bez míče a vytvořili si několik standardních situací. Bohužel ani centr Jardy Dufka a zakončení Romana Vyskočila, ani rohový kop Romana Vyskočila a hlavička Milana Součka v síti hostů neskončili. Ve 29. min si na centrovaný míč naběhl Malata, náš Patrik Mucha ho stáhl rukou a šel předčasně do sprch. Tento okamžik se bohužel ukázal pro další vývoj utkání jako zlomový. Domácí se sice snažili, ale do zakončení se hlavně díky nepřesnostem ve finální přihrávce nedostávali. Hosté pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Ve 32. min zastavil nebezpečný průnik Chlupa včasným vyběhnutím Roman Invald. Ve 37. min hledal Jarda Krejči na hrotu Pavla Simra, ten byl bohužel v ofsajdovém postavení. Ve 45. min zahrávali naši rohový kop, po přihrávce na krátko však rozhodčí poločas ukončil.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hosté jim pozornou obranou moc příležitostí nenabízeli. Ve 47. min se po centru Jardy Dufka dostal ve vápně k zakončení Pavel Simr, ale hostující obrana jeho střelu zablokovala. Ve 48. min se po přímém kopu Jarda Dufka dostal k zakončení Milan Souček, ale Balčiráka nepřekonal. V 56. min poslal malou domů Milan Souček, hostující Malata ji však vystihl, pokusil se přehodit našeho golmana, ale bránu těsně minul. V 60. min se dostal do zakončení opět Malata, ale míč trefil ruce Romana Invalda. V 64. min si na centr Jardy Krejčího naběhl Pavel Simr, ale golman hostů si z jeho hlavičkou poradil. V 74. min si za naší obranu zaběhl Malata a podél vybíhajícího Romana Invalda zvýšil na 2:0. V závěru utkání domácí trenér poslal na hřiště hráče z lavičky. V 84. min se přihrávce Vlasty Berana dostal k Zakončení Pavel Simr, ale našel jen náruč Balčiráka. V 89. min se ve vápně uvolnil Patrik Pokorný, ale střela na zadní tyč bránu hostí minula.

Vyjádření trenéra Smejkala:
Po zbytečně obdrženém gólu, přišel ve 30 minutě nezodpovědný faul po kterém následovala červená karta a bylo rozhodnuto o osudu utkání. Kluci paradoxně v deseti zlepšili herní projev, ale na zkušeného soupeře to nestačilo. Výhra hostů byla zasloužená a na nás dál leží výsledková a bohužel i herní deka.

Nejlepší hráči: Tomáš Chlup, Petr Malata, Jarda Krejčí