Starší dorost podlehl doma Bohunicím

FC Velké Meziříčí – Tatran Brno Bohunice 2:3 (1:3)

K utkání jsme nastoupili proti celku Bohunic, který před zápasem budil strach, protože v minulém kole deklasoval tým Třebíče vysoko 9:1.

V úvodu v 5. minutě byl před hranicí velkého vápna faulován Ráček a sám postižený zahrál PVK těsně vedle tyče. O dvě minuty později se dostali do rychlého protiútoku hosté, ale na poslední chvíli zastavil míč letící do brány Benda, který okamžitě vykopl míč, ale málem trefil prvního útočníka, který stál před prázdnou bránou. V 11. minutě po zahraném PVK našel Ráček ve vápně Štefku, který hlavou poslal míč na zadní tyč a rozveselil domácí diváky. Neuběhli ani tři minuty a Seknička vyrovnal, když dostal míč mezi obránce a střelou k tyči nedal Syslovi šanci. V 18. minutě založili postupný útok domácí, když míč skončil před velkým vápnem u Hlavoně, který nebyl vůbec nikým pokrytý a bylo to 1:2. Ve 24. minutě střílel před hranicí vápna Ráček, ale jeho střela letěla těsně vedle šibenice. Ve 26. minutě jsme dostali třetí gól, když opět nepokrytý Hlavoň vyslal dalekonosnou střelu k tyči. Ve 37. minutě po zahraném PVK hlavičkoval Doucha nad břevno. Ve 40. minutě při výkopu hostů trefil brankář Krčála a odtud se míč odrazil vedle brány.

Ve druhém poločase přišla až nebezpečná šance v 61. minutě po rohu Ráčka, který našel na zadní tyči volného Bradáče, ale ten zvláštním zakončením netrefil bránu. O chvíli později dostal pod sebe přihrávku Hejtmánek, ale ten laxní střelou míjel bránu. V 72. minutě byl ve vápně faulován Kejda a na následnou penaltu se postavil Štefka, který s velkým štěstím penaltu proměnil. V závěru utkání v 86. minutě mohl zkompletovat hattrick Štefka, ale po obhození brankáře minul prázdnou bránu. V 91. minutě poslal dlouhý míč z půlky Bradáč do vápna na Hejtmánka, ale ten prý podle pana rozhodčího Vostřejže fauloval brankáře (naprostý nesmysl), následně se míč odrazil k úplně volnému Nápravníkovi, ale přitom uslyšel píšťalku rozhodčího a akci nemohl zakončit gólem.

„Vstřelili jsme rychlý gól, ale bohužel jsme třikrát inkasovali po nezodpovědném bránění. Zápas byl z naší strany mnohem lepší než v minulém kole proti Líšni. V závěru jsme mohli vyrovnat, ale chybělo nám větší štěstí. Soupeř hrál velmi dobrý fotbal.“ Trenér -Libor Smejkalml.