Velmez doma porazil Hodonín

FC Velké Meziříčí – RSM Hodonín 2:0 (2:0)

V dalším divizním utkání jsme nastoupili proti týmu z Hodonína. Byli to hosté, kteří vstoupili do utkání aktivněji a již v 1. a 3. min poslali dva nebezpečné centry do našeho vápna, s kterými si však naše obrana poradila. Hosté se prezentovali dobrým pohybem a presinkem, který našim hráčům, na podmáčeném terénu, v úvodu utkání dělal nemalé problémy. Domácím se v úvodu utkání nedařila kombinační hra a tak v 8. min opět zahrozili hosté, když přímý kop Bartoňka se odrazil na vápno a Roman Invald měl co dělat s prudkou střelou Poláka. Následující dorážka do sítě nebyla pro ofsajdové postavení uznána. Domácí se k prvnímu ohrožení hostující brány dostali ve 12. min po faulu na pronikajícího Jardu Dufka. Míč si postavil Miloš Netrda a jeho centr našel ve vápně Pavla Simra a ten prokázal svoje střelecké schopnosti 1:0. Ve 14. min se dostal ve vápně ke střele Koryčánek, ale s jeho nepovedenou střelou si Roman Invald poradil. V dalších minutách jsme byli svědky útočného fotbalu, v 16. min mířil na druhé straně, po rohovém kopu, vedle brány Pavel Simr. V 17. min po ztrátě míče se dostali k zakončení hosté, naše obrana míč odvrátila na rohový kop. Ten rozehrál Bartoněk na zadní tyč, ale s hlavičkou si náš pozorný golman poradil. V 19. min se po přihrávce Pavla Simra dostal k zakončení Jarda Dufek, ale golman Petráš byl na místě. Ve 22. min rozehrál přímý kop Bartoňek na hlavu Spaziera, Roman Invald si s jeho střelou opět poradil. Další minuty přinesli více nepřesností na obou stranách a tak diváci viděli více soubojů než pohledných fotbalových akcí. Ve 38. min si postavil míč Polák a tvrdou střelou z 25-ti metrů vylekal nejen přítomné diváky, ale i naše hráče. Tečovaná střela jen těsně minula naší bránu. Ve 44. min poslal Miloš Netrda za obranu Pavla Simra, ale s jeho pohotovým zakončením si poradil dobře vyběhnuvší golman Petráš. Následný rohový kop rozehrál Miloš Netrda a jeho centr poslal pohotovou dorážkou do sítě Eda Smejkal 2:0.

Druhý poločas začali domácí hráči náporem. Zlepšili pohyb bez míče, zpřesnili přihrávku a kombinaci. Ve 47. min si na centr Zdeňka Muchy naběhl Eda Smejkal, ale jeho hlavička skončila nad bránou. Ve 48. min vystřelil pohotově Jarda Dufek na přední tyč, ale těsně minul. V 53. min vystřelil z otočky Pavel Simr, ale jen do rukou brankáře Petráše. Hosté se dostali k zakončení v 55. min, když se k přímému kopu postavil opět Polák, ale jeho střelecký pokus šel nad naší bránu. V 63. min vystřelil z hranice vápna Lukáš Berka, jeho zblokovanou střelu tečoval Jarda Dufek těsně mimo. V 73. min se po průniku a přihrávce Jirky Jaroše dostal k zakončení Eda Smejkal, ale jeho střelecký pokus odvrátila obrana na rohový kop. V 74. min si po faulu na pronikajícího Pavla Simra postavil míč na značku pokutového kopu Miloš Netrda, ale golman Petráš jeho nevydařenou střelu vyrazil. V 77. min se za naší obranou objevil Svoboda, ale dobrý zákrok Edy Smejkala mu zabránil v postupu na naší bránu. V 78. min se do zakončení dostal Pavel Simr, ale jeho střela míří pouze do břevna. V 80. min poslal prudkou ránu k tyči Koryčánek, ale Roman Invald vytáhl jeden ze svých vynikajících zákroků a míč vytlačil na rohový kop. A i když se hosté snažili do poslední minuty o zkorigování výsledku, naše pozorná obrana je již do nebezpečného zakončení nepustila. A tak po závěrečném hvizdu přesného rozhodčího Podaného vypukly na lavičce domácích oslavy z dalšího domácího divizního vítězství.

Vyjádření trenéra Smejkala: "Po nepovedeném prvním poločase, kdy jsme kazili jednoduché přihrávky, a chyběl nám důraz v osobních soubojích, se nám podařilo dvěma šťastnými zásahy první poločas vyhrát. Hosté byli v prvním poločase víc než důstojným soupeřem a možná díky svému mládi nedokázali zúročit některou ze svých šancí v gólové zakončení, Druhý poločas byl z naší strany již o něčem jiném, kluci zpřesnili hru, přidali na důrazu v osobních soubojích a ukázali divákům několik pohledných fotbalových akcí bohužel bez brankového vyjádření. Naše vítězství bylo zasloužené, i když k naší hře v prvním poločase mám vážné výhrady."