Velmez nestačil v derby na Třebíč


FC Velké Meziříčí – HFK Třebíč 0:2 (0:1)

Derby utkání přivedlo na stadion U Tržiště pěknou návštěvu. Do utkání vstoupili lépe hosté Naši hráči se v úvodu utkání hůře pohybovali, kazili jednoduché rozehrávky a tím umožňovali soupeři vytvořit si nebezpečné situace před naší bránou. V 1. min po centru Kosteleckého se dostal na zadní tyči k zakončení z voleje Herc, ale bránu netrefil. Ve 2. min si v našem vápně s pomocí ruky zpracoval míč Andrejič, sklepl na Kosteleckého, ale s jeho zablokovanou střelou neměl Roman Invald problémy. Ve 3. min poslal centr na zadní tyč Herc, ale Kostelecký na míč nedosáhl. Ve 4. min vystřelil zpoza vápna Čermák, ale náš golman byl připraven. Postupně se nám dařilo úvodní nápor hostů otupit a hru vyrovnat. V 9. min se po neodpískané ruce obránce Komínka dostal za obranu Eda Smejkal, postupoval na bránu středem hřiště, na hranici vápna při pokusu o zakončení byl faulován, jeho pokus golman Zrzavý vyrazil, ale zákrok obránce hostů byl nepotrestán. V 10. min se dostal do zakončení Pavel Simr, ale z jeho pohotové zakončení obrana hostů zblokovala. Ve 14. min se po kombinaci po křídle dostal k centru Podzemský, jeho centr odvrátil na rohový kop Krejčí. V 16. min se dostal po závaru v našem pokutovém území k zakončení Svoboda, Roman Invald byl pozorný a s jeho střelou si poradil. v 17. min se po zablokovaných střelách Pavla Simra a Jardy Krejčího dostal k zakončení na hranici vápna Eda Smejkal, ale golman Zrzavý střelu zachytil. Ve 25. min musel střídat zraněný Jarda Krejčí. Ve 27. min Roman Invald nezachytil centr na zadní tyč, ale tam ho zastoupil Zdeněk Mucha a míč odvrátil na rohový kop. Ve 28. min poslal krásnou přihrávkou Michal Bouček, za obranu hostí, Pavla Simra, ale tomu zabránil v zakončení výborným zákrokem Zrzavý.Ve 31. min prošel do vápna Andrejič, našel hlavu Mičky, ale jeho pokus o přelobování našeho golmana odkopl do bezpečí Honza Šimáček. Ve 35. min poslal pěkný centr Miloš Netrda, ale obraně hostí se podařilo míč, před nabíhajícím Pavlem Simrem, poslat do bezpečí. Ve 37. min prošel po křidle Čermák, nacentroval do vápna a Kostelecký povedenou křížnou střelou nedal Romanovi Invaldovi šanci 0:1. V závěru poločasu se naši hráči snažili o vyrovnání, ale větší šanci si přes pozorně bránící tým Třebíče nepřipravili.

V úvodu druhého poločasu jsme byli svědky snahy domácích a změnu ve vývoji utkání. Lépe jsme se pohybovali bez míče, zpřesnili přihrávku, ale do vyložené gólové šance jsme se nedostali. Pozorná obrna soupeře a rychlí přechod jeho hráčů do brejků, nám nedovoloval přitlačit soupeře k jeho vápnu. V 51. min vystřelil Michal Bouček z 20-ti metrů, ale jeho střela šla vysoko nad. V 60. min se dostal po centru Miloše Netrdy k zakončení hlavou Pavel Simr, ale golman Zrzavý si z jeho střelu k tyči poradil. V 66. min se dostal k zakončení hlavou, po rohovém kopu, Zdeněk Mucha, ale jeho hlavička šla přímo do náruče Zrzavého. V 71. min po špatné zpětné přihrávce Honzi Šimáčka postupoval sám na bránu Florián, náš kapitán Milan Souček se snažil skluzem trefit míč, ale trefil jen nohy útočícího hráče a po ČK musel předčasně do kabin. To byla voda na mlýn hostů. Zatáhli se do pozorné obrany a vyráželi k rychlém brejkům. Jeden se jim již v 75. min podařil zakončit Floriánem 0:2. I když se naši hráči v závěru utkání snažili o změnu skóre a pokus Jirky Jaroše v 77. min jen těsně minul pravou tyč, obrana hostů v čele golmanem Zrzavým ukázala proč patří letos v divizi k nejlepším. A tak po závěrečném hvizdu sudího Možíše odcházeli spokojenější do kabin zaslouženě hráči Třebíče.

Video z utkání

muži A - MSD sk. D
6. kolo: FC Velké Meziříčí - HFK Třebíč 0:2 (0:1)
střelci: 37. Kostelecký, 75. Florián
rozhodčí: Možiš, Mikyska, Smekal
sestavy: FC VM – Invald – Z. Mucha, Souček, Pokorný, Krejčí (25. Bouček) – Dufek, Šimáček, Berka (69. Jaroš), Smejkal, Netrda – Simr
HFK Třebíč – Zrzavý – Herc, Svoboda, Chalupa P., Podzemský (63. Florián), Kostelecký, Mička, Andrejič (72. Čermák P.), Komínek, Čermák I. (88. Chalupa M.), Havránek
karty: Mucha Z. – Podzemský, Čermák I., Havránek; ČK: 71. Souček
diváků:

552


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1