Benfika nečekaně přejela Rantířov

FC Velké Meziříčí B – Ježek Rantířov 6:1 (3:0)

Do první velmi nebezpečné akce se dostali hráči z Rantířova, když Vacek střílel těsně vedle šibenice. Poté zahrozil Beran, ale jeho střela skončila v boční síti. V 10. minutě se dostal do úniku Kovačík, který zkusil přehodit Simandla, ale jeho střela skončila nad břevnem. Ve 21. minutě jsme se dočkali prvního gólu, když Liška vymotal na lajně čtyři obránce, a následně poslal míč do vápna Beranovi, který se nemýlil. Ve 41. minutě poslal Beran křižnou přihrávku Kozuňovi, ale jeho střela skončila odražená brankářem na tyči. Před poločasem vyústil domácí tlak ve dva slepené góly. Nejdříve se šajtlí prosadil z hranice velkého vápna P. Mucha a hned po něm přidal placírkou k tyči svůj druhý gól Beran.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v nastaveném tempu, když v 53. minutě Pospíšil hlavičkou zvyšoval na 4:0 po krásném centru Kozuně. O chvíli později poslal Palát velmi nebezpečnou střelu na brankáře, ale ten konečky prsty vyrazil míč nad břevno. Neuběhlo ani dvacet sekund a opět Palát střílel těsně vedle tyče. V 66. minutě vystřelil z hranice velkého vápna Malec, který nedal vůbec brankáři šanci. O pět minut později vstřelil po jediném světlém okamžiku gól Kavka. V 84. minutě vyrazil robinsonádou Simandl míč na roh. Tečku za utkáním udělal střídající A. Pól, jenž napálil odražený míč, který prošel přes houštinu těl až do branky. V nastavení mohl vstřelit ze 40 metrů gól Vyskočil, ale jeho dalekonosná střela skončila na tyči.

„Před zápasem bych bral bod s prvním celkem tabulky, ale když se podívám na průběh zápasu, tak jsme předvedli nejlepší zápas za poslední dva roky a hlavně jsme naší hrou potěšili přihlížející diváky, kterým se hra musela líbit," těšilo trenéra Libora Smejkala mladšího.

muži B - 1.A třída sk. B
7. kolo: FC Velké Meziříčí - Ježek Rantířov 6:1 (3:0)
střelci: 21. a 45. Beran, 44. Mucha P., 53. Pospíšil, 66. Malec, 86. Pól A. – 71. Kavka
rozhodčí: Fabeš – Prokop, Jurka
sestava: Simandl – Pospíšil, Halámek, Štefka, Netolický – Liška, P. Mucha (67. A. Pól), Malec, Kozuň (62. Žák) – Palát (58. Vyskočil), Beran
karty: Pól A.