Velmez se doma proti Pelhřimovu rozestřílel

FC Velké Meziříčí – FK Pelhřimov 5:0 (3:0)

S kapitánem Součkem v sestavě jsme nastoupili proti soupeři z Pelhřimova. Byli to hosté, kteří se dostali v úvodu utkání do náporu, ale vytěžili z toho jen sérii rohových kopů, při kterých naši bránu neohrozili. Ve 4. min se po centru Miloše Netrdy a sklepnutí Jardy Dufka dostal k míči na hranici vápna Eda Smejkal, ale vystřelit se mu nepodařilo. V 8. min našel Zdeněk Mucha přesnou přihrávkou Jardu Dufka, ten poslal přetažený centr do vápna a po zpětném centru Miloše Netrdy vystřelil nůžkami Zdeněk Mucha mimo bránu. V 11. min poslal přesnou přihrávku do vápna Eda Smejkal, Pavel Simr pustil míč za sebe a Jarda Dufek pohotovou střelu rozvlnil síť hostů 1:0. Tato branka vlila klid na kopačky domácích hráčů, zpřesnili kombinaci, dobře se pohybovali bez míč a tím dostali soupeře pod tlak. V 12. min se po centru Pavla Simra a špatném odkopu hostujícího hráče, dostal k zakončení Eda Smejkal, ale jeho tvrdá střela šla mimo. Ve 21. min se při souboji ve středu hřiště zranil Lukáš Berka a v 23. min musel být střídán Patrikem Muchou, vracejícím se po delších zdravotních problémech. Ve 24. min se po rohovém kopu Miloše Netrdy dostal k zakončení hlavou Zdeněk Mucha, ale míč mířící do brány odkopl jeden z obránců Pelhřimova. Co se nepovedlo Zdeňkovi, to se v 27. min povedlo jeho bratrovi Patrikovi, naběhl si na další rohový kop Miloše Netrdy a hlavou nedal hostující obraně v čele s golmanem Moravcem šanci a upravil na 2:0. I v dalších minutách předváděli domácí hráči líbivý fotbal plný přesných kombinaci. Ve 29. min se po přihrávce Honzi Šimáčka a centru Zdeňka Muchy dostal k zakončení Eda Smejkal, ale z jeho umístěnou střelou si Moravec poradil. Ve 33. min zahrozili hosté, od postraní čáry vystřelil Bartoň a míč směřující do šibenice vyrazil pozorný Roman Invald na rohový kop. Ve 38. min zahrál další rohový kop Miloš Netrda, golman Moravec míč před Pavlem Simrem vyrazil, Zdeněk Mucha jej však poslal zpět do vápna a Pavel Simr prokázal své střelecké schopnosti 3:0. První poločas tak skončil zaslouženým vedení domácího týmu.

Nástup do druhého poločasu se našim hráčům podařil. Eda Smejkal našel přihrávkou Jardu Dufka, ten od brankové čáry zpětnou přihrávkou Miloše Netrdu, který pohotovou střelou zvýšil na 4:0. V 53. min po rohovém kopu zahrozil hostující Čížek, ale jeho hlavička jen těsně minula pravou tyč naší brány. V 63. min se po dalším závaru před hostující bránou dostal k zakončení Jirka Jaroš, jeho pohotový volej golman Moravec vyrazil, ale na opakovanou střelu a dorážku Miloše Netrdy již nestačil 5:0. Po této brance bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Domácí se snažili držet míč pod kontrolou a hosté alespoň o úpravu nepříznivého skóre. Nejblíže k tomu měli v 78. min když se po ztrátě míče Patrika Pokorného ocitl před Romanem Invaldem sám Homolka, ale s jeho nepovedenou střelou neměl náš golman problémy. A tak když rozhodčí Soukal zápas ukončil, radovali se domácí ze zaslouženého vítězství, hlavně za výborný výkon v prvním poločase.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem velmi rád, že se nám po sérii dvou porážek podařilo dnes vyhrát. Nebylo jednoduché nemotivovat hráče pro dnešní utkání. Jsem rád že dodrželi všechny taktické pokyny a sami sebe, diváky a ostatní kritiky přesvědčili o tom že umí hrát líbivý fotbal. Za dnešní výkon si od realizačního týmu zaslouží velkou pochvalu.