Benfika otočila zápas s Želetavou

Benfika otočila zápas s Želetavou


FC Velké Meziříčí B - TJ Sokol Želetava 2:1 (0:0)

 

První jarní domácí utkání jsme hráli na umělé trávě. Díky špatnému počasí byly všechny zápasy odloženy s výjimkou našeho zápasu a Třebíč-Rapotice. K zápasu nemohl nastoupit Souček, který měl těsně před začátkem zápasu problémy s kotníkem. Opět došlo k improvizaci v obraně, kdy se musel Malec posunout na střed obrany a Vyskočil na levého beka.
Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Do první vážné šance se dostali domácí, když se dokázal Jakeš prosadit na lajně přes Šrutku a následně přihrál míč do vápna k Liškovi, který okamžitě sklepl míč nabíhajícímu Ráčkovi, který z hranice vápna střílel nad bránu. O pár minut později si Bradáč narazil s Ráčkem, čímž se dostal do rychlého přečíslení, ale k jeho skórování chybělo málo, míč skončil těsně vedle pravé tyče. Ve 39. minutě Želetava rozehrála rychle na půlce PVK, kde získal míč Simandl, který postupoval směrem do středu hřiště a přihrávkou mezi stopery vyzdvihl rozběhlého Michala Vrbku, který postupoval sám na brankáře Krubu a bez větších problémů svoje sólo proměnil, 0:1. V závěru poločasu hodil Bublan dlouhý aut do vápna, kde se poskakující míč dostal k volnému Jakešovi, ale ten jen přestřelil bránu.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem, že musíme výsledek otočit na svoji stranu, protože Želetava byla hodně hratelná. První vážná šance byla až v 62. minutě, kdy Liška poslal dlouhý roh na zadní tyč, kde stal osamocený Bublan, který z prvé střílel těsně nad břevno. O minutu později hodil Veselý dlouhý aut do vápna, kam si naběhl Vítek, který v gólové šanci selhal. V 64. minutě se nám zápas hodně zkomplikoval, když Vítek špatně přihrál a míč vystihl Martin Vrbka, který postupoval sám na bránu, ale na poslední chvíli ho zatáhl za dres Malec, který okamžitě uviděl červenou kartu. K následnému PVK z hranice velkého vápna se postavil Michal Vrbka, který neskutečnou ranou orazítkoval břevno. To byl klíčový moment zápasu. V 68. minutě si naběhl na přetažený centr Bouček, který mířil jen do tyče. V tu chvíli se jen zastřeloval. V 77. minutě poslal Jakeš centr do vápna k Liškovi, který vyhrál hlavičkový souboj a následně se míč dostal k Bradáčovi, který z těžkého úhlu propasíroval míč do brány, 1:1. S remízou jsme se nechtěli smířit a dělali jsme vše proto, abychom dotáhli zápas do vítězného konce. V 79. minutě si Bouček navedl míč do středu hřiště, kde si míč narazil s Vítkem a střelou z 25 metrů nedal brankáři Mastnému šanci, 2:1. V závěru zápasu zazmatkoval Svoboda v obraně a k míči se dostal Bublan, který hlavou obhodil vyběhlého Mastného, ale na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry Polenda.
„Minulou porážku v Nové Vsi jsme chtěli odčinit na domácím hřišti a to se nám podařilo. Želetava mě zklamala, protože vždy předváděla velice kvalitní fotbal, ale v tomto zápase byla za očekáváním. Zápas byl pro nás velice těžký, protože jsme dotahovali manko v 10 lidech, ale musím uznat, že jsme si výhru naprosto zasloužili. Hráči zápas odmakali a bylo na nich vidět, že mají chuť a chtějí vyhrát. Hru oživili i náhradníci, kteří dodali do hry novou krev. Stále jsme nepoznali na domácím hřišti hořkost porážky. Tento týden hrajeme v neděli derby na Vrchovině." řekl po zápase velice spokojený trenér Libor Smejkal mladší.

odkaz na fotogalerii

 

muži B - 1.A třída sk. B
16. kolo: FC Velké Meziříčí B - TJ Sokol Želetava 2:1 (0:0)
 
střelci:

77. Bradáč, 79. Bouček

rozhodčí: Staněk – Švehla, Šťastný
sestava:

Kruba – Maloušek (56. Veselý), Halámek, Malec, Vyskočil (59. Bouček) – Vítek – Bublan, Bradáč, Ráček, Jakeš (78. Nevoral) – Liška

karty:

Halámek (39.), Liška (54.), Veselý
ČK: Malec (64.)

diváků: 50

 


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

Datum: 4.5.2018
muži A - FK Hodonín (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI