Velmez padl ve Vracově

FC Vracov - FC Velké Meziříčí 3:1 (1:0)

Na hřišti posledního Vracova byl k vidění zoufalý výkon hostů a tak domácím k plnému bodovému zisku stačila jen bojovnost a standardní situace. Od úvodních minut to byli domácí hráči, kteří určovali tempo hry. Do střeleckých situací se dostávali zejména díky špatnému pohybu bez míč soupeře. Již ve 2. min se dostal za obranu hostů Loprais, obešel i Romana Invalda, ale prázdnou bránu netrefil. V 6. min se dostal k zakončení Kudlík, ale jeho střelu na přední tyč Roman vyrazil na rohový kop. V 9. min poslal přihrávku do malého vápna Pavel Simr, ale nikdo ze spoluhráčů tam nenaběhl. V 11. min hledal Pavel Simr přihrávkou Edy Smejkala, ale tu v poslední chvíli zachytil Vybíral. Tentýž hráč vypíchl o minutu později míč Pavlovi Simrovi, který se dostal za domácí obranu. V 15. min poslal Pavel Simr další přihrávku do vápna, ale opět nenašel u spoluhráčů pochopení. Ve 27. min zastavil rychlý útok domácích Milan Souček. Ve 33. min poslal špatnou přihrávku Sláva Kozuň, Patrik Mucha musel domácího hráče zastavit faulem, míč si postavil Šmahaj a jeho centr našel na zadní tyči nikým neatakovaný Eliáš a ten pohotově zakončil 1:0. Hned z protiútoku zahrozil po centru Jardy Dufka Pavel Simr, ale jeho hlavička šla těsně vedle domácí brány. Do konce poločasu se již ani jeden z týmů k nebezpečnému zakončení nedostal a tak odcházeli do kabin spokojenější domácí hráč.

Nástup do druhého poločasu našim hráčům vyšel. Ve 49 . min rozehrál rohový kop Miloš Netrda, jeho centr našel hlavu Pavla Simra, ale ten trefil golmana Zálešáka, dorážka Zdeňka Muchy trefila stejného hráče a tak až další střela Milana Součka skončila v domácí bráně 1:1. Místo toho aby nás vyrovnávací branka uklidnila, byli to domácí hráči, kteří převzali iniciativu. V 50 min prošel naší obranou Šmahaj, jeho střelu Roman Invald chytil. V 51. min po ztrátě Milana Součka se dostal k zakončení Eliáš, ale Roman si z jeho střelou opět poradil. V 61. min rozehráli domácí přímý kop z hranice vápna, nedůraz obránců umožnil domácím na tři přihrávky dostat míč k Procházkovi a ten zblízka upravil na 2:1. O pár minut bylo ještě hůř. Ztrátu míče ve středu hřiště potrestali domácí další brankou, když přihrávku Šmahaje zužitkoval Eliáš. Naši hráči po třetí brance sice zvýšili svou snahu, ale ke změně skóre to již nestačilo a tak po 90-ti minutách zcela zaslouženě se domácí hráči a fanoušci radovali z plného bodového zisku.

Vyjádření trenéra Smejkala. Již při rozcvičování před zápasem bylo na klucích vidět, že není něco v pořádku. Tak jak rozcvičení, tak 70 minut zápasu odehráli laxně. Chyběla jim bojovnost, pohyb po hřišti a oproti minulému zápasu s Pelhřimovem. Vůbec nemluvím o nějaké herní kombinaci. My začali hrát trochu fotbal až po obdrženém třetím gólu což bylo pozdě. Obdržené branky padly opět po standardních í situacích a individuelní chybě jednotlivce. Dnes vůbec nechodili balóny do krajů, kde se málo nabízeli krajní záložníci. Kluci zápas odflákli a zklamali tak hrstku věrných diváků a i celý realizační tým..