Starší dorost otočil zápas s Havlíčkovým Brodem

FC Velké Meziříčí - FC Slovan Havlíčkův Brod B 5:3 (2:1)

Velkomeziříčští hráči přivítali na svém hřišti souseda v tabulce téměř v kompletním složení, což se projevilo i na předváděné hře. Od počátku měli mírnou územní převahu, kterou však dokázali zúročit pouze brankou Havlína ze 12.min. po rohovém kopu. Hráči z havlbrodu hrozili zejména po standartních situacích, které precizně rozehrával meziříčský hráč v tu dobu na hostování, Jakub Heto. Nutno dodat, že domácí a bránění rohů je kapitola sama o sobě. A to v průběhu celého jara. Hosté tohoto faktu využili a nejprve ve 16.min. po standartce Heta a hlavičce Hamříka vyrovnali, aby v závěru poločasu vývoj zápasu otočili po rohovém kopu na 1:2.
Druhý poločas nezačal pro domácí vůbec dobře. Po dalším nedůrazu při bránění rohu soupeř odskočil na dvoubrankové vedení a zápas vypadal, že je rozhodnut. Opak však byl pravdou. Velkomeziříčští hráči se nenechali zlomit a po kontaktní brance Novotného, který využil precizně zahrané standartky, jim narostla křídla. Svého soupeře téměř nepouštěli z poloviny a díky druhé brance Havlína a dvěma Pecha zápas zaslouženě ze stavu 1:3 otočili na 5:3.