Velmez vstřelil Bohunicím tři branky


FC Velké Meziříčí – TJ Tatran Brno Bohunice 3:1 (1:0)

S úkolem odčinit tragický výkon ve Vracově nastoupili hráči VM k dalšímu utkání s týmem Bohunic. Od prvních minut utkání bylo na domácích vidět, že nastoupili k utkání s velkou chutí a odhodláním. Již v 1. min vyzkoušel po průniku do vápna pozornost Grubera Pavel Simr. V 6. min zahrál Miloš Netrda roh, ve vápně se uvolnil Honza Šimáček, ale jeho zpětná přihrávka spoluhráče nenašla. V 8. min se po přihrávce Jardy Krejčího dostal k zakončení z 25-ti metrů Zdeněk Mucha, jeho nádhernou a tvrdou střelu však zastavilo břevno hostující brány. V 9. min se protáhl po lajně Jarda Dufek, poslal do křídla Zdeňka Muchu, na jeho přetažený centr si naskočil Miloš Netrda, ve vápně našel Pavla Simra, ten si míč na malém vápně zpracoval a z otočky bohužel bránu přestřelil. I v dalších minutách předváděli domácí hráči fotbal plný pohybu, přihrávek a pěkných kombinací. Ve 13. min po přihrávce Honzi Šimáčka, centru Jardy Krejčího a přiklepnutí Jardy Dufka dostal k zakončení Lukáš Berka, ale jeho střelu obrana odvrátila na rohový kop. Ten rozehrál Miloš Netrda, našel hlavičkujícího Honzu Šimáčka, ale i tentokrát brána hostů odolala. V 15. min se po dalším rohovém kopu, hlavičce Pavla Simra a přiťuknutí Edy Smejkala dostal k zakončení Milan Souček, jeho střelu mířící do brány na poslední chvíli vykopl jeden z obránců. V 17. min se dostali do prvního vážného zakončení i hosté. Za obranou se ocitl Forman, ale z jeho střelou z hranice vápna si Roman Invald poradil. V 19. min poslal přesný centr do vápna Zdeněk Mucha na Pavla Simra, ten pohotově zakončil, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyč brány. Ve 21. min si na přesný centr nabíhal Vávra, ale náš kapitán byl pozorný a dobrým zákrokem hostujícího útočníka do zakončení nepustil. Ve 22. min vystřelil nebezpečně Jarda Dufek, Gruber jeho střelu vyrazil, ale nabíhající Miloš Netrda v rozhodujícím okamžiku uklouzl. Ve 23. min si na centr Miloše Netrdy naběhl Jarda Dufek, ale jeho zakončení hlavou vyrazil Gruber na tyč svojí brány. Ve 26. min se domácí dočkali, Honza Šimáček poslal pěkný centr pro Miloše Netrdu a ten přeloboval golmana 1:0. Ve 27. min se po našem rohovém kopu dostali hosté do rychlého brejku. Forman našel nabíhajícího Kotola, ale tomu v zakončení zabránil Jarda Krejčí a zablokovanou střelu zachytil Roman Invald. Ve 32. min se po přihrávce Pavla Simra dostal ke střele Zdeněk Mucha, ale jeho střela šla nad bránu hostů. Ve 39. se po přihrávce Pavla Simra dostal ve vápně k zakončení Miloš Netrda, tomu se však ve skluzu míč do opuštěné brány dostat nepodařilo. A tak šli domácí hráči do kabin se zaslouženým i když po tolika šancí s hubeným vedením.

Ve druhém poločase tempo hry trochu opadlo. V 50. min se po centru Vjater dostal k zakončení Pišek, ale Roman jeho střelu zachytil. V 53. min vystřelil zpoza vápna Lukáš Berka nad bránu. V 55. min se po centru Miloše Netrdy a hlavičce Pavla Simra dožadovali domácí odpískání pokutového kopu za ruku Piška. V 58. min velmi dobře hrající Miloš Netrda našel ve vápně Edu Smejkala a ten přesnou střelou na zadní tyč nedal Gruberovi šanci 2:0. Hned o minutu později mohlo být rozhodnuto, po centru Miloše Netrdy mířila hlavička Pavla Simra do horního rohu hostující brány, ale domácím se podařilo míč vyhlavičkovat. Druhá branka jako by náš tým trochu uklidnila a byli to hosté, kteří začali svým pohybem a kombinacemi dostávat náš tým pod tlak. V 67. min po zbytečné ztrátě míče se po centru na zadní tyč prosadil Kotol a snížil na 2:1. V 69. min se dostal po centru Jardy Krejčího k zakončení opět Pavel Simr, ale trefil jen ruce golmana Grubera. V 72. min mohlo být vyrovnáno, na rohový kop si naskočil Pišek a jen těsně minul naši bránu. V 75. min vnikl do našeho vápna Smolka, ale Roman Invald si z jeho zakončením poradil. V 81. min se dostal za obranu hostí Jarda Dufek, kapitán hostů Hanousek ho stáhl k zemi, ale dostal jen žlutou kartu. V 84. min se dostal po dlouhém autu k zakončení ve vápně Tonev, ale Roman Invald vytáhl jeden ze svých výborných zákroků a jeho pohotovou střelu zachytil. V 90. min vypíchl přihrávku hostů Jarda Dufek, přihrál Pavlovi Simrovi a ten v souboji s Gruberem ukázal své střelecké schopnosti 3:1.

A tak k radosti většiny domácích příznivců a nelibosti pár kritiků, jsme si připsali zcela zaslouženě další tři divizní body.

Vyjádření trenéra Smejkala : Dnešní zápas kluci odehráli ve vysokém tempu. Hráli fyzický náročný fotbal, který soupeři z Bohunic dělal problémy. Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, zvláště v první půli, ale bohužel proměnili jen jednu. Když soupeř snížil na 2-1 trochu jsme se strachovali o výsledek, ale v závěru jsme dali pojistku. Myslím si, že se fotbal mohl divákům líbit.. Jinak mě mrzí, že nepodáváme stabilně takové výkony. Doufám, že jsme si dnešním výkonem dali dobrou pozvánku pro naše diváky, aby nás přišli podpořit na středeční předehrávku s Otrokovicemi.

Video z utkání

muži A - MSD sk. D
10. kolo: FC Velké Meziříčí - TJ Tatran Brno Bohunice 3:1 (1:0)
střelci: 26. Netrda, 58. Smejkal, 90. Simr – 68. Kotol
rozhodčí: Nováček, Talpa, Čech
sestavy: FC VM – Invald – Z. Mucha, Souček, Pokorný, Krejčí – Dufek (90. Kozuň), Berka, Šimáček, Smejkal (72. Štefka), Netrda (89. Kučera) – Simr
TJ Bohunice – Gruber – Pišek, Vjater, Solnický, Hanousek, Kotol, Kostík (86. Buchtík), Tonev, Kulička, Forman, Vávra (62. Smolka)
karty: Smejkal – Vjater, Hanousek
diváků:

260


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1