Benfika vstřelila čtyři branky, přesto prohrála

SK Přibyslav - FC Velké Meziříčí B 5:4 (2:1)

V dalším kole jsme zajížděli do Přibyslavi, kde nás nečekal lehký zápas, protože se z Přibyslavi neodvážejí body. Do brány se musel postavit starší dorostenec Ondřej Čermák (1998). Hrálo se na nerovném a vyprahlém terénu.
Benfika se nepoučila z minulého zápasu a hned ve druhé minutě utkání inkasovala, když po nákopu za naši obranu si naběhl J. Vopršal, který dokázal přehodit dloubákem brankáře Čermáka a bylo to, 0:1. V 10. minutě Liška poslal míč před vápno nabíhajícímu Šutovi, který ostrou ránou dopravil míč do brány, 1:1. O dvě minuty později si vyměnili role Šuta s Liškou, když druhý jmenovaný dostal přihrávku do samostatného úniku, ale tento únik nedokázal Liška proměnit v branku. V 16. minutě domácí zahrávali slibný PVK, ke kterému se postavil zkušený hráč M. Krčál, kterého ale vychytal fantastickým zákrokem Čermák. Ve 23. minutě jsme zbytečně ztratili míč a po autovém vhazování se dostal míč do našeho vápna a M. Vopršal neměl problém se zakončením, 1:2. O chvíli později střílel z poza vápna Škacha, ale míč skončil těsně vedle tyče. Ve 28. minutě zahráli domácí PVK a opět se vyznamenal mladičký brankář Čermák. Do velké šance se dostal znovu Škacha, ale míč skončil těsně nad břevnem. Ve 35. minutě Liška poslal nebezpečnou přihrávku do vápna, kde se míč dostal k osamocenému Krčálovi, ale ten hlavou minul míč. V závěru poločasu se dostal do vyložené gólové situace M. Vopršal, ale jeho zlikvidoval Čermák.
Do druhého poločasu nastoupil Kratochvíl, který okamžitě oživil hru a hned se mohl blýsknout rychlým gólem, když ve 46. minutě poslal krásnou střelu směrem do šibenice, ale neskutečně se ukázal domácí brankář Sybera, který míč vyrazil na roh. V 52. minutě po krásné kombinaci Lišky, Vítka a Šuty se míč dostal do vápna k úplně volnému Krčálovi, který vyrovnal na 2:2. V 52. minutě zlikvidoval Čermák velmi nebezpečnou střelu. O pár minut později Souček našel dlouhým pasem Lišku, který následně střílel mimo bránu. V 61. minutě Kratochvíl poslal do velmi slibné šance Pokorného, který trefil pouze stojícího brankáře. V 65. minutě jsme soupeři darovali laciný gól, když letící míč do vápna hlavičkoval nesmyslně Vyskočil směrem dozadu k brankáři, který míč nezachytil a dorážku do brány poklidil M. Vopršal, 2:3. V 70. minutě Kratochvíl prošel z půlky až do vápna a poté nedal brankáři šanci, 3:3. Neuběhla ani minuta a znovu jsme zbytečně inkasovali, když Pokorný špatně rozehrál a následně dílo dokonal M. Krčal, 3:4. V 77. minutě po sporné situaci upadl ve vápně domácí hráč a následnou penaltu proměnil J. Vopršal, 3:5. V 87. minutě byl na druhé straně ve vápně sražen Kratochvíl a pokutový kop bez problému proměnil Šuta.
„V hektickém zápase jsme nedokázali bodovat, protože jsme udělali čtyři individuální chyby a to rozhodlo o konečném výsledku. Zápas se musel líbit divákům skrz góly, ale pro trenéry to byl infarktový průběh. Není normální dostat gól hned v úvodu utkání. První poločas jsme vůbec nezvládli, protože jsme nehráli kombinační fotbal a ve druhém poločase došlo k výraznému zlepšení. Velkou pochvalu si zaslouží mladý brankář Ondřej Čermák, který byl podle mě hvězdou utkání, protože nemohl za žádný gól a mnoho šancí zneškodnil. Pokud se tým v příštích zápasech vyvaruje individuálních chyb, tak si myslím, že může stabilně bodovat." řekl po zápase zastupující trenér Libor Smejkal.