Benfika otočila zápas v Herálci

Sokol Herálec – FC Velké Meziříčí B 2:3 (2:1)

Na začátku utkání se dostal do nebezpečné akce Pospíšil, ale jeho střela skončila mimo bránu. O minutu později ve 4. minutě Liška přihrál do malého vápna Beranovi, který nekompromisní střelou rozvlnil síť. Neuběhly ani dvě minuty a domácí srovnali, když po naší chybě v obraně potrestal hlavou zaváhání Ptaszek. V 8. minutě zneškodnil samostatný únik Okurky brankář Jícha, který fantastickým zákrokem míč vytěsnil na roh. V 9. minutě odcentroval míč do vápna Skála, kde našel volného Suchého, a ten poslal míč do brány, když ho nedokázal ubránit Pospíšil. V 15. minutě jsme mohli kopat jasnou penaltu, ale po zákroku na Lišku rozhodčí nechal plynout hru dál. Ve 20. minutě stříleli domácí těsně vedle tyče. Ve 29. minutě utekl Beran po straně do vápna, ale toho brankář dokázal zneškodnit. V závěru Jícha vychytal stoprocentní gól.

Na začátku druhého poločasu v 52. minutě po obstřelení brankáře Jíchy trefil domácí Ptaszek tyč. O čtyři minuty později po centru Pospíšila do vápna hlavičkuje Palát mimo bránu. V 59. minutě netrefuje Palát z těžké pozice odkrytou bránu. Do další nebezpečné akce se dostal Palát, ale ten v gólové šanci špatně trefil míč. V 66. Minutě po špatném zahraném PVK Vyskočila založili domácí rychlý protiútok, ale ti ztroskotali na velmi dobře chytajícím Jíchovi. V 67. minutě jsme se dočkali vysněného vyrovnávajícího gól, když Beran po individuálním průniku přihrával pod sebe na Vítka, který míč pustil za sebe na Lišku, a ten střelou k tyči vyrovnal. Do další akce se dostali opět domácí, ale zase dobře zakročil Jícha. V 77. minutě se uvolnil po lajně Vyskočil, a následně přihrával míč do vápna Liškovi, který byl za cenu žluté karty faulován. Na následnou penaltu se postavil ostřílený střelec Beran, který bez větších problémů vstřelil gól. V 84. minutě nebezpečný dlouhý míč do vápna zlikvidoval Jícha. V závěru zápasu jsme mohli vstřelit dva vyložené góly, když jsme šli 4:1.

„V utkání jsme vstřelili rychlý gól a mysleli jsme si, že už je po zápase, ale realita byla jiná. Soupeř nás potrestal během tří minut naší pasivitou. Hráči Herálce mohli rozhodnou v prvním poločase, ale buď vstřelil tyč, nebo je vychytal dobře chytající Jícha. Kluci bojovali až do samého konce a dokázali nepříznivý výsledek otočit. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry my.," řekl po zápase nesmírně spokojený trenér Libor Smejkal mladší.