Výborný presink zajistil proti Otrokovicím 3 body

FC Velké Meziříčí – TJ Viktoria Otrokovice 3:0 (2:0)

Dalším soupeřem v předehrávce 12. kola byl tým Otrokovic. Do první gólové situace se dostal v 5. min po rohovém kopu Miloše Netrdy náš kanonýr Pavel Simr, ale jeho hlavička jen těsně minula levou tyč brány hostů. Hosté zahrozili v 8. min když si na centr za naší obranu Zábojník, ale jeho tvrdou střelu vyrazil Roman Invald na rohový kop. V 10. min se po dlouhém výkopu a zaváhání hostující obrany dostal k zakončení ve vápně Eda Smejkal, Kašík však jeho střelu vytlačil na roh. Ve 12. min se do střelecké pozice po přihrávce Edy Smejkala dostal na hranici vápna Honza Šimáček, ale místo zakončení volil kličku a o míč přišel. V 17. se po faulu na Lukáše Berku v ponechané výhodě dostal do vápna Jarda Dufek, ale trefil jen tyč hostující brány. Ve 21. min si na přihrávku Honzi Šimáčka naběhl do vápna Pavel Simr a dostal náš tým do vedení 1:0. Ve 24. min se do našeho vápna řítil Trnčák, ale Patrik Pokorný ho čistým skluzem o míč připravil. Ve 26. min nebezpečný průnik Zábojníka odvrátila naše obrana na rohový kop. Ve 32. min se dostal k zakončení na hranici vápna Eda Smejkal, ale jeho střela šla nad. Ve 36. min vysunul Foltýn za naši obranu Viskupič, ale Roman Invald mu včasným výběhem v zakončení zabránil. Ve 41. min Pavel Simr našel přihrávkou na hranici pokutového území Honzu Šimáčka a ten pohotovou a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Hosté zahrozili ve 42. min kdy vystřelil z 25-ti metrů Dujka, ale Roman Invald si s jeho střelou poradil. V poslední minutě prvního poločasu našla krásná přihrávka Jardy Dufka na zadní tyči Pavla Simra, tomu s však míč na dlouhou nohu do sítě dopravit nepodařilo.

Nástup do druhého poločasu patřil hostům, lépe se pohybovali, zpřesnili přihrávku a dostali nás pod tlak. Nebezpečnou střelu Dujky se podařilo obraně odvrátit. V 55. min poslal Eda Smejkal pěknou přihrávku na Pavla Simra, ten však z 20-ti metrů trefil vyběhnuvšího Kašíka. I v dalších minutách to však byli hosté, kteří se snažili o změnu ve skóre. Průnik Zábojníka a jeho zakončení si však pozorný Roman Invald pohlídal. Stejně skončil i pokus Dujky z 25-ti metrů. V 63. min se hosté po souboji Viskupič s naším Milanem Součkem dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí zákrok jako nedovolený neposoudil. V 71. min se po centru Miloše Netrdy a souboji Kašíka s Pavlem Simrem dostal míč na hranici velkého vápna k Petrovi Kučerovi a ten vsítil svoji první divizní branku 3:0. I když se hosté i nadále pokoušeli změnit nepříznivý stav utkání, naše obrana v čele s výborným Romanem Invaldem udržela čisté konto. O změnu se mohl postarat Jirka Jaroš, který v 84. min nádherně z voleje trefil centr Miloše Netrdy, bohužel však jen těsně minul vzdálenou tyč Kašíkovi brány. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Poláka odcházeli do kabin spokojenější domácí hráči.

Vyjádření trenéra Smejkala : Jsem osobně moc rád, že jsme zvládli další domácí utkání a navíc neinkasovali gól. Na hostech se projevilo, že hráli čtvrté utkání během 10-ti dnů. Opět nám zahráli výborně kraje zálohy, podpořené středem. Vyšel nám presink a hlavně první poločas, který byl odehrán v solidním tempu. Ve druhé půli tempo trochu opadlo, přišla i hluchá místa, ale v závěru jsme si vítězství pojistili třetím gólem. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon od celého realizačního týmu.