Velmez vyhrál ve Spytihněvi


FC Slovácká Sparta Spytihněv - FC Velké Meziříčí 1:2 (0:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté a už ve 2. min po přihrávce Jardy Dufka vystřelil Jarda Krejčí, golman jeho ránu vyrazil a hlavička Pavla Simra v záklonu jíž bránu netrefila. Ve 3. min se v dobré střelecké pozici ocitl Jarda Dufek, ale bylo mu odmáváno ofsajdové postavení. I domácí hráči se brzo dostali k našemu pokutovému území. Ve 4. min průnik Habance zbrzdil Jarda Dufek a míč zachytil Roman Invald. V 5. min přešel přes Milana Součka domácí Krejčí, ale jeho centr odvrátil Michal Bouček. V 8. min nebezpečný přímý kop Jasenského odvrátil Roman Invald na aut. Ve 12. min centroval Krejčí, ale odkop naší obrany trefil bolestivě Pantálka. Přes velkou snahu obou týmů však v dalších minutách nepřesnosti na obou stranách ani jeden z týmů do nebezpečného zakončení nepustily. V 19. min se ve vápně uvolnil Pavel Simr, ale jeho střela šla nad domácí bránu. Ve 25. min nebezpečný průnik Habance odvrátila naše obrana na rohový kop s kterým si Roman Invald poradil. Ve 27 min rozehrál přímý kop z 35-ti metrů Miloš Netrda, na jeho přesný centr si naskočil Milan Souček a hlavou nedal Hájkovi šanci 1:0. Ve 31. min rozhárali přímý kop domácí, centr Horsáka našel hlavičkujícího Krejčího, ale míč jen těsně minul pravou tyč naší brány. Ve 32. min mohlo být veseleji, Jarda Dufek našel na malém vápně Edu Smejkala, ale jeho pohotové zakončení skončilo jen na tyči domácí brány. Ve 40. min hledal Jarda Krejčí před bránou Edu Smejkala, ale domácí kapitán Barot v poslední chvíli míč odvrátil do bezpečí. Ve 41. min se po přesném centru a zaváhání naší obrany řítil na Romana Invalda osamocený Jasenský, ale náš golman jeho střelu vytlačil na rohový kop. Ve 42. min se dostal k odraženému míči Miloš Netrda, ale jeho střela šla mimo bránu. Ve 43. min pronikl po lajně Jasenský, ve vápně našel Krejčího, ale ten naší bránu netrefil.

Nástup do druhého poločasu vyšel domácím, po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště prošel po křídle Kovář přes Michala Boučka a tvrdou střelou pod břevno nedal Romanovi Invaldovi šanci 1:1. Obdržená branka však náš tým nerozhodila a i dále jsme svou aktivitou a dobrým pohybem vytvářeli tlak na domácí hráče. V 51. min vyrazil Hájek přímý kop Miloše Netrdy k Jardovi Dufkovi, ten však bránu přestřelil. V 52. min si po faulu na Jardy Krejčího postavil míč Miloš Netrda, jeho povedenou střelu přes zeď k levé tyčí však domácí golman konečky prstů vytlačil na rohový kop. V 56. min se po centru Miloše Netrdy a souboji Hájka s Pavlem Simrem dostal k zakončení Eda Smejkal, domácího golmana sice překonal, ale míč z brány vyhlavičkovat Barot. V 60. min se dostal k zakončení z úhlu Pavel Simr, jeho střelu Hájek vyrazil a dorážka Petra Kučery trefila na zemi ležícího Jardu Dufka. V 64. min zahrozili domácí, když po průniku Habance se k zakončení dostal Krejčí, ale jeho střelu naše obrana zblokovala na rohový kop. V 74. min po průniku po lajně našel Jarda Dufek před bránou hlavičku Pavla Simra a náš kanonýr upravil na 1:2. V 76 min. nebezpečný centr z přímého kopu odvrátil Pavel Simr. V závěru utkání začali být domácí hráči a diváci podrážděni výroky rozhodčího, vše vyvrcholilo v 85. min kdy nejlepší hráč domácích Krejčí se neudržel a pro opětovné urážky rozhodčího byl po napomenutí žlutou kartou následně vyloučen. Naši hráči si již závěr utkání pohlídali a tak v této sezoně poprvé na hřišti soupeře zaslouženě poznali radost z vítězství.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem nesmírně šťastný že se nám podařilo prolomit sérii špatných výkonů na hřištích soupeře. I přes dvě vynucené změny v naší sestavě hráči dobře plnili defenzivní úkoly, vyvarovali se individuálních chyb a podle mého názoru dobrým týmovým výkonem přehráli domácí a zaslouženě získali plný bodový zisk.

muži A - MSD sk. D
13. kolo: FC Slovácká Sparta Spytihněv - FC Velké Meziříčí 1:2 (0:1)
střelci: 47. Kovář – 26. Souček, 74. Simr
rozhodčí: Kneisl L., Kneisl Z., Dostálek
sestavy: FC Spytihněv – Hájek – Kovář, Pantálek, Sokol, Jasenský, Krejčí, Barot, Foltýn, Horsák, Habanec, Gröpl (84. Oslzla)
FC VM – Invald – Z. Mucha, Souček, Pokorný, Bouček – Dufek (89. Vyskočil), Krejčí, Šimáček, Smejkal (50. Kučera), Netrda – Simr
karty:
diváků:

120


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1