Starší dorost porazil v derby Žďár

FC Velké Meziříčí – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0)

Poslední podzimní domácí utkání jsme hráli derby se Žďárem nad Sázavou. Soupeř se nacházel na 5. místě v tabulce. Žďár jsme dokázali porazit po třech letech.

Do první nebezpečné akce se dostal Ráček, který dostal centr do vápna od Bradáče, ale míč nedokázal dopravit do brány. Hned na to poslal Doucha míč mezi obránci Bradáčovi, ale tomu na poslední chvíli zneškodnil míč brankář Hanus. Ve 13. minutě to konečně vyšlo, když Ráček ze 40 metrů střílel pod břevno a poslal nás ligovou střelou do vedení. Ve 28. minutě byl jednoznačně ve vápně faulován Bradáč, ale rozhodčí nechal hru běžet dál. O čtyři minuty později hlavičkoval Bradáč jen do náručí brankáře. Ve 38. minutě nás podržel brankář Sysel, který zlikvidoval Dvořáka. V závěru poločasu střílel Doucha nad bránu.

Začátek druhého poločasu byl z obou stran velmi opatrný. V 58. minutě měl na kopačce tutovku Jurnečka, ale jeho střelu vystihl skvělým zákrokem brankář Sysel. O chvíli později se musel opět vyznamenat Sysel, který zlikvidoval po rohu Jelínka, když míč se otřel o naše břevno. Po zbytek zápasu se hrál fotbal nahoru a dolu.

Do vedení nás poslal Ráček, který opět jako v předchozích zápasech vstřelil naprosto ligový krásný gól. V prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal, ale ve druhém poločase jsme zbytečně nechali soupeře hrát a většinou jsme míče jen nakopávali. Největší podíl má na vítězství brankář Sysel, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Jako jediný tým ve skupině hrajeme ještě dohrávku příští týden ve středu v 15:00 hod na umělé trávě v Otrokovicích s druhým celkem tabulky.